Արմեն Սարգսյանն ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի երևանյան գրասենյակի ղեկավար Նատալյա Վուտովային
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հյուրընկալել է Եվրոպայի խորհրդի երևանյան գրասենյակի ղեկավար Նատալյա Վուտովային՝ Հայաստանում առաքելությունն ավարտելու կապակցությամբ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Նախագահ Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել Նատալյա Վուտովային՝ Հայաստանում գործունեության համար և հետագա հաջողություններ մաղթել:
Բարձր գնահատելով Եվրոպայի խորհրդի դերը և ձևավորված արդյունավետ փոխգործակցությունը՝ նախագահ Սարգսյանը հատկապես ընդգծել է Հայաստան-Եվրոպայի խորհուրդ գործողությունների ծրագրերի կարևորությունը և դրանց շրջանակներում Հայաստանի տարբեր ոլորտներին ցուցաբերված աջակցությունը:
Նատալյա Վուտովան իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել համագործակցության համար՝ նշելով, որ շարունակելու է մնալ Հայաստանի լավագույն բարեկամներից մեկը:

Armenian President hosts outgoing head of CoE Office in Yerevan
YEREVAN, JULY 8, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian hosted today outgoing Head of the Council of Europe Office in Yerevan Natalia Voutova, the President’s Office told Armenpress.
President Sarkissian thanked Mrs. Voutova for the activity carried out in Armenia, wishing future success.
Armen Sarkissian highly valued the role of the Council of Europe and the existing productive cooperation, specifically highlighting the importance of the Armenia-CoE Action Plans and the assistance provided to different sectors of Armenia within their framework.
In her turn Natalia Voutova thanked for the cooperation, stating that she will remain one of the best friends of Armenia.