Դավիթ Տոնոյանը հանդիպում է ունեցել Հայաստանում Բելառուսի դեսպանի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի հանդիպումը Հայաստանի Հանրապետությունում Բելառուսի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Իգոր Նազարուկի հետ` ՀՀ-ում վերջինիս դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
ՀՀ պաշտպանության նախարարը շնորհակալություն է հայտնել դեսպան Նազարուկին` պաշտոնավարման ընթացքում հայ-բելառուսական միջպետական հարաբերությունների ամրապնդման ուղղությամբ իրականացրած ակտիվ և արդյունավետ աշխատանքի համար, հաջողություն մաղթել հետագա գործունեության մեջ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանական ոլորտում հայ-բելառուսական համագործակցության հարցեր և փոխհարաբերությունների հետագա զարգացման ուղիները, ընդգծվել է համագործակցության բավականին բաձր դինամիկան: Քննարկվել են նաև բազմակողմ ձևաչափերի շրջանակներում իրականացվող միջոցառումների ընթացքը, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգության խնդիրներ:

Давид Тоноян встретился с послом Республики Беларусь в Армении
Состоялась встреча министра обороны Армении Давида Тонояна с чрезвычайным и полномочным послом Республики Беларусь в Республике Армения Игорем Назаруком в связи с завершением его дипломатической миссии в Армении. Об этом Арменпресс сообщили в управлении по информации и связям с общественностью МО Армении.
Министр обороны Армении выразил благодарность послу Назаруку за его активную и эффективную работу по укреплению армяно-белорусских межгосударственных отношений, пожелал успехов в дальнейшей деятельности.
В ходе встречи были обсуждены вопросы армяно-белорусского сотрудничества в оборонной сфере и пути дальнейшего развития взаимоотношений, была подчеркнута довольно высокая динамика сотрудничества. Были обсуждены также ход мероприятий в рамках многосторонних форматов и другие вопросы региональной безопасности.