Հնդկաստանը կորոնավիրուսով վարակվածների թվով առաջ Է անցել Ռուսաստանից
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒԼՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հնդկաստանում կորոնավիրուսով վարակման հայտնաբերված դեպքերի քանակն անցած օրն աճել Է 24 248-ով եւ հասել 697 413-ի: Հուլիսի 6-ին այդ մասին իր կայքում հայտնել Է Հնդկաստանի առողջապահության եւ ընտանիքի բարեկեցության նախարարությունը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Այսպիսով գերատեսչությունը հավաստել Է նախօրյակին Հնդկաստանի զանգվածային լրատվամիջոցներում հայտնված տեղեկատվությունն այն մասին, որ երկրիրը վարակվածների թվով դուրս Է եկել աշխարհում երրորդ տեղն՝ առաջ անցնելով Ռուսաստանից (681 251 հայտնաբերված հիվանդ): Այդ ցուցանիշով Հնդականստանն այժմ զիջում Է սոսկ ԱՄՆ-ին եւ Բրազիլիային:
Հնդկաստանի առողջապահության նախարարության տեղեկատվությամբ՝ երկրում COVID-19-ից մահացածների թիվը 24 ժամում ավելացել Է 425-ով եւ հասել 19 693-ի: Հիվանդանոցներում բուժվում Է 253 287 հիվանդ, առողջացել Է 424 433-ը:
Ըստ որում, նշում Է գերատեսչությունը, երկրում մշտապես ա ճում Է նաեւ առողջացման ինդեքսը, որն առավոտյան կազմել Է 60,81 տոկոս, իսկ հուլիսի 1-ին՝ 59,51 տոկոս, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Минздрав Индии подтвердил, что страна обогнала Россию по числу зараженных коронавирусом
Количество выявленных случаев заражения коронавирусом в Индии выросло за минувшие сутки на 24 248 и достигло 697 413. Об этом сообщило в понедельник индийское министерство здравоохранения и благосостояния семьи на своем сайте.
Таким образом ведомство подтвердило появившуюся накануне в индийских СМИ информацию о том, что страна вышла на третье место по числу заболевших в мире, обогнав Россию (681 251 выявленных заболевших). По этому показателю Индия теперь уступает только США и Бразилии,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
По информации Минздрава Индии, число умерших от COVID-19 в стране увеличилось за 24 часа на 425 и достигло 19 693. В больницах проходят лечение 253 287 пациентов, выздоровели 424 433.
При этом, указывает ведомство, в стране постоянно растет и индекс выздоровления, который составил к утру понедельника 60,85%. Тогда как накануне этот показатель составлял 60,81%, а в минувшую среду - 59,51%.