Հանրապետության ճանապարհներին կատարվում են հիմնանորոգման աշխատանքներ
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ մի շարք ավտոճանապարհներին մեկնարկել են պետական բյուջեի միջոցներով իրականացվող հիմնանորոգման աշխատանքները։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից։
Մասնավորապես‚  շինարարական աշխատանքներ են իրականացվում Հ-42 Զառիթափ-Նոր Ազնաբերդ հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհի 14 կմ‚ Տ-1-54, Մ-3 Սիփան-Սպիտակի լեռնանցք մարզային նշանակության ավտոճանապարհի 3.8 կմ հատվածներում։
Կապալառու կազմակերպությունները հիմնանորոգման շրջանակներում կկատարեն հողային աշխատանքներ, կողնակների հարթեցում և լրացում, եզրաքարերի տեղադրում, ջրահեռացման համակարգերի հիմնանորոգում, մայթերի, անվտանգության տարրերի իրականացում, նշանների, ասֆալտբետոնե ծածկի տեղադրում և գծանշում։ Կվերանորոգվեն նաև Հ-42 Զառիթափ-Նոր Ազնաբերդ հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհի վրա գտնվող երկաթբետոնե երկու կամուրջները։

На дорогах Армении проводятся работы по капитальному ремонту
На ряде автодорог Армении начались работы по капитальному ремонту, осуществляемому на средства госбюджета. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью Министерства территориального управления и инфраструктур Армении.
В частности, строительные работы ведутся на 14 км автотрассы республиканского значения Заритап-Нор Азнаберд, на 3,8 км автодороги областного значения Т-1-54 и М-3 Сипан-Спитакский перевал.
Подрядные организации в рамках капитального ремонта выполняют земляные работы, сглаживание и расширение обочин, установка бордюров, капитальный ремонт дренажных систем,  элементов безопасности, установку и разметку знаков на асфальтобетонном покрытии. Будут  отремонтированы и два железобетонных моста на автодороге республиканского значения А-42 Заритап-Нор Азнаберд.