Արցախում կորոնավիրուսի նոր դեպք չի հաստատվել
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետությունում կորոնավիրուսային վարակի նոր դեպքեր չեն հաստատվել:
Ինչպես հայտնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբի «Ֆեսյբուք»-ի էջը, այս մասին հաղորդում է Առողջապահության նախարարությունը:
«Ուրախությամբ արձանագրում ենք, որ հիվանդությունը հաղթահարել է 8 քաղաքացի: Մեկուսացված է 85, հիվանդությունը փաստացի հաղթահարում է 26 քաղաքացի: Պացիենտներից մեկի առողջական վիճակը ծանր է, ունի քրոնիկ հիվանդություններ և երկկողմանի թոքաբորբ: Երեքի առողջական վիճակն էլ շարունակում է մնալ միջին ծանրության»,- նշված է հաղոդրագրությունում:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, Արցախում կորոնավիրուսի ընդհանուր թեստավորումների քանակը 2 320 է:
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 11-ին ստորագրել է hրամանագիր, որի համաձայն՝ Արցախի Հանրապետությունում 2020 թվականի ապրիլի 12-ին հայտարարված և մինչև հունիսի 11-ը երկարաձգված արտակարգ իրավիճակի ժամկետը երկարաձգվել է 30 օրով` 2020 թվականի հունիսի 11-ից, ժամը 22:00-ից մինչև 2020 թվականի հուլիսի 11-ը, ժամը 22:00-ը ներառյալ։

В Арцахе нет новых случаев COVID-19
Как сообщает пресс-служба информационного штаба Арцаха, об этом уведомило Министерство здравоохранения Арцаха.
“С радостью сообщаем, что от болезни вылечились еще 8 пациентов. Изолированы 85 человек,  фактическое лечение получают 26 пациентов. Один из них в тяжелом состоянии. Оно осложнено хроническими заболеваниями и двусторонней пневмонией. Состояние здоровья троих продолжает оставаться средней тяжести”, - отмечается в сообщении министерства.
Как передает «Арменпресс», в Арцахе проведено 2 320 тестов на COVID-19.
11 июня президент Республики Арцах Араик Арутюнян подписал указ, согласно которому срок чрезвычайного положения, объявленного в Республике Арцах 12 апреля 2020 года и продленного до 11 июня 2020 года, продлен еще на 30 дней - с 22:00 11 июня 2020 года до 11 июля 22:00 2020 года включительно.