Մոսկվայում նկատել են կորոնավիրուսով հիվանդացության տեմպի նվազում
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մոսկվայում COVID-19-ի նոր դեպքերի թիվը գրեթե 10 տոկոսով ավելի քիչ է, քան մեկ շաբաթ առաջ, արդեն 4 օր նոր դեպքերի թիվը ցածր է՝ 600-ի սահմաններում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն՝ հղում կատարելով Մոսկվայում կորոնավիրուսի իրավիճակի վերահսկման և մոնիտորինգի օպերատիվ շտաբին:
«Ռուսաստանի մայրաքաղաքում հաստատվել է կորոնավիրուսի 680 նոր դեպք: Սա 9.3% -ով պակաս է, քան մեկ շաբաթ առաջ: Չորս օր շարունակ նոր դեպքերի թիվը ցածր մակարդակում է՝ մոտ 600-ի սահմաններում»,-հայտնել են շտաբից:
Նշվում է նաև, որ նոր դեպքերի 45 տոկոսը 18-45 տարեկան մարդիկ են, 32.7 տոկոսը՝ 46-65 տարեկան, 10.4 տոկոսը՝ 66-79 տարեկան: Իսկ 5.4 տոկոսը 80-ից բարձր տարիքի անձինք են, 6.5 տոկոսը՝ երեխաներ:
«Բոլոր պացիենտները, ինչպես նաև նրանց հետ սերտ շփվածներն արդեն բժշկական հսկողության տակ են»,-հայտնել են շտաբից:

В Москве отметили снижение темпов заболеваемости коронавирусом
Число новых случаев COVID-19 в Москве почти на 10% меньше, чем неделю назад, уже четыре дня число новых заболевших держится на низком уровне около 600, сообщили в оперативном штабе по контролю и мониторингу ситуации с коронавирусом в Москве.
"В столице подтверждено 680 новых случаев заражения коронавирусной инфекцией. Это на 9,3% меньше, чем неделю назад. Уже четыре дня число новых заболевших держится на низком уровне около 600", - сообщили в штабе.
Отмечается, что 45% среди новых заболевших - люди в возрасте от 18 до 45 лет, 32,7% – от 46 до 65 лет, 10,4% - от 66 до 79 лет,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"Все пациенты, а также близко контактировавшие с ними лица уже находятся под медицинским наблюдением", — отметили в штабе.