Հանրապետությունում օդի ջերմաստիճանը հուլիսի 7-8-ը կբարձրանա 3-4 աստիճանով
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության տարածքում հուլիսի 4-5-ը և 9-ի կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ` քամու ուժգնացում՝ 20-25 մ/վ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ՀՀ ԱԻՆ-ը տեղեկացնում է, որ  առանձին վայրերում հնարավոր է նաև կարկուտ: Հուլիսի 6-8-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Քամին հարավ-արևմտյան՝ 3-8 մ/վ: Օդի ջերմաստիճանը հուլիսի 7-8-ը կբարձրանա 3-4 աստիճանով:
Երևան քաղաքում հուլիսի 4-5-ը և 9-ի երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 17-19 մ/վ: Հուլիսի 6-8-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Ուլտրամանուշակագույն ճառագայթման ինտեսիվությունը սպասվում է նորմայից բարձր: Խորհուրդ է տրվում ժամը 11:00-ից 17:00-ն ընկած ժամանակահատվածում խուսափել արևի ուղիղ ճառագայթներից:

7-8 июля температура повысится на 3-4 градуса
На территории РА  4-го июля,   с 5-9 июля во второй половине дня в отдельных регионах ожидается кратковременный дождь с грозой, во время грозы - усиление ветра до 20-25 м/с.
С 6-8 июля ожидается погода без осадков.
Температура воздуха постепенно повысится на 4-6 градусов.
Как  сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства  по чрезвычайным ситуациям РА,  в  Ереване  днем 4-5го и  с 9 июля вечером ожидается кратковременный дождь с грозой, во время грозы - усиление ветра до 17-19 м/с.   С 6-8 июля ожидается погода без осадков.
Интенсивность ультрафиолетового излучения ожидается выше  нормы. Рекомендуется в  период 11:00-17:00 часов избегать  прямых лучей  солнца.