Հայաստանի տարածքում երկրաշարժ է գրանցվել․ էպիկենտրոնում ցնցման ուժգնությունը կազմել է 3 բալ
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հուլիսի 2-ին, տեղական ժամանակով ժամը 06:11-ին (Գրինվիչի ժամանակով՝ ժամը 02:11-ին) ՀՀ ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության 40.05⁰ և արևելյան երկայնության 44.51⁰ աշխարհագրական կոորդինատներով՝ Հայաստան, Արարատի մարզի Մարմարաշեն գյուղից 3 կմ հարավ-արևելք, օջախի 10 կմ խորությամբ, 2.6 մագնիտուդով երկրաշարժ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԱԻՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 3 բալ:
Երկրաշարժը զգացվել է Արտաշատ քաղաքում և Դվին, Մարմարաշեն, Արաքսավան գյուղերում՝ 2-3 բալ ուժգնությամբ։

Earthquake hits Armenia’s Ararat province
YEREVAN, JULY 2, ARMENPRESS. On July 2, at 06:11 local time, the Seismic Protection Survey Seismological Network of the Armenian ministry of emergency situations detected an earthquake at the northern latitude 40.050 and eastern longitude 44.510 geographic coordinates (Armenia, 3km south-east from Marmarashen village of Ararat province) with 2.6 magnitude and 10km depth, the ministry told Armenpress.
The tremor measured magnitude 3 points at the epicenter area.
The earthquake was also felt in Artashat town and Dvin, Marmarashen, Araksavan villages with magnitude 2-3 points.