ՍԴ անդամները հայտարարություն են տարածել
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սահմանադրական դատարանի անդամները հայտարարություն են տարածել՝ մտահոգություն հայտնելով Սահմանադրական դատարանին առնչվող վերջին իրադարձությունների կապակցությամբ։
«Հորդորում ենք հանրային իշխանության բոլոր մարմիններին իրենց գործողություններում և որոշումներում առաջնորդվել միայն և բացառապես Սահմանադրությամբ։ Սահմանադրական դատարանը շարունակում է իրականացնել իր լիազորությունները բնականոն հունով՝ ապահովելով Սահմանադրության գերակայությունը»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշված է ՍԴ-ի «Ֆեյսբուք»-ի էջում հրապարակված հայտարարության մեջ։
Հայտարարությունը ստորագրել են Հրայր Թովմասյանը, Ալվինա Գյուլումյանը, Ֆելիքս Թոխյանը, Արաիկ Թունյանը, Աշոտ Խաչատրյանը, Հրանտ Նազարյանը, Արևիկ Պետրոսյանը:

Члены Конституционного суда Армении выступили с заявлением
Члены Конституционного суда Армении выступили с заявлением, выразив обеспокоенность в связи с последними развитиями вокруг КС.
“Призываем все органы государственной власти в своих действиях и решениях руководствоваться исключительно конституцией. Конституционный суд продолжает выполнять свои полномочия в нормальном русле, обеспечивая верховенство Конституции”, - как сообщает Арменпресс, говорится в заявлении, опубликованном на официальной странице КС.
Заявление подписали Грайр Товмасян, Альвина Гюлумян, Феликс Тохян, Араик Тунян, Ашот Хачатрян, Грант Назарян и Аревик Петросян. Заявление не подписали Ваге Григорян и Арман Диланян.