Չնայած այս դիմադրությանը և խոչընդոտներին՝ վճռականորեն շարունակելու ենք բարեփոխումները. Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վերջին երկու տարիների ընթացքում Հայաստանի կառավարությունն իրականացրել է համապարփակ բարեփոխումներ՝ օրենքի գերակայության և կառավարության հաշվետվողականության վրա հիմնված ամուր ժողովրդավարական ինստիտուտներ ձևավորելու նպատակով: Այդ մասին Արևելյան գործընկերության գագաթնաժողովի տեսակոնֆերանսին հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Կոռուպցիայի դեմ պայքարը և դատական համակարգի վերափոխումը մեր օրակարգի առանցքում են: Մեր ջանքերը, սակայն, հանդիպում են նախկին օլիգոպոլիաների և կոռումպացված շրջանակների ուժեղ դիմադրությանը: Նրանք, ովքեր վախենում են կորցնել իրենց ապօրինի ձեռք բերված ունեցվածքը, շահարկում են զանգվածային լրատվամիջոցները և կեղծ լուրեր են տարածում՝ կառավարության նկատմամբ անվստահություն սերմանելու և կորոնավիրուսային համաճարակին դիմակայելու ջանքերը նսեմացնելու նպատակով:
Չնայած այս բոլոր խոչընդոտներին, մենք վճռականորեն շարունակելու ենք բարեփոխումները՝ Հայաստանում ժողովրդավարությունն անշրջելի դարձնելու համար»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ասել է վարչապետ Փաշինյանը:

Несмотря на противостояние и препятствия, мы решительно продолжим реформы: Пашинян
За последние два года правительство Армении провело всеобъемлющие реформы для создания сильных демократических институтов, основанных на верховенстве закона и подотчетности правительства. Как сообщает Арменпресс, об этом на саммите Восточного партнерства в режиме видеоконференции сказал премьер-министр Никол Пашинян.
“Борьба с коррупцией и реформа судебной системы находятся в центре нашей повестки дня. Наши усилия, однако, сталкиваются с сильным сопротивлением со стороны бывших олигополий и коррумпированных кругов. Те, кто боится потерять свое незаконно нажитое имущество, манипулируют средствами массовой информации и распространяют ложные слухи, чтобы посеять недоверие к правительству и подорвать усилия по борьбе с эпидемией коронавируса.
Несмотря на все эти препятствия, мы решительно продолжим реформы, чтобы сделать демократию в Армении необратимой”, - сказал премьер-министр.