Չնայած այս դիմադրությանը և խոչընդոտներին՝ վճռականորեն շարունակելու ենք բարեփոխումները. Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վերջին երկու տարիների ընթացքում Հայաստանի կառավարությունն իրականացրել է համապարփակ բարեփոխումներ՝ օրենքի գերակայության և կառավարության հաշվետվողականության վրա հիմնված ամուր ժողովրդավարական ինստիտուտներ ձևավորելու նպատակով: Այդ մասին Արևելյան գործընկերության գագաթնաժողովի տեսակոնֆերանսին հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Կոռուպցիայի դեմ պայքարը և դատական համակարգի վերափոխումը մեր օրակարգի առանցքում են: Մեր ջանքերը, սակայն, հանդիպում են նախկին օլիգոպոլիաների և կոռումպացված շրջանակների ուժեղ դիմադրությանը: Նրանք, ովքեր վախենում են կորցնել իրենց ապօրինի ձեռք բերված ունեցվածքը, շահարկում են զանգվածային լրատվամիջոցները և կեղծ լուրեր են տարածում՝ կառավարության նկատմամբ անվստահություն սերմանելու և կորոնավիրուսային համաճարակին դիմակայելու ջանքերը նսեմացնելու նպատակով:
Չնայած այս բոլոր խոչընդոտներին, մենք վճռականորեն շարունակելու ենք բարեփոխումները՝ Հայաստանում ժողովրդավարությունն անշրջելի դարձնելու համար»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ասել է վարչապետ Փաշինյանը:

We will continue reforms irrespective of resistance and obstacles – PM Pashinyan
YEREVAN, JUNE 18, ARMENPRESS. During the last two years Armenia implemented comprehensive reforms for establishing firm democratic institutions based on rule of law and accountability of the Government, ARMENPRESS reports PM Pashinyan said during a video conference of Eastern Partnership summit.
‘’Fight against corruption and reforms of the judicial system are included in our agenda. But our efforts confront the tough resistance of the previous oligarchic and corrupt circles. Those who are afraid of lose their illegally obtained property rely on media manipulations and spread false information aimed at sowing distrust towards the government and blur the efforts aimed at struggling against the coronavirus pandemic.
Despite all those obstacles, we will confidently continue reforms for making democracy irreversible in Armenia’’, Pashinyan said.