Պարետի որոշմամբ կարգելափակվեն Գեղարքունիքի մարզի Ձորագյուղ համայնքի ելքերն ու մուտքերը
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տեղեկացնում է, որ այսօր պարետի որոշմամբ կարգելափակվեն ելքերն ու մուտքերը Գեղարքունիքի մարզի Ձորագյուղ համայնքից: «Պատճառն այն է, որ մեր սիրելի հայրենակիցներից մեկը Ձորագյուղից գնացել է Գողթ գյուղ թաղման, երեք չորս օր անց թաղման է մասնակցել իրենց գյուղում, ինչի արդյունքում Ձորագյուղում արդեն ունենք կորոնավիրուսի 63 դեպք: Այս 63-ից մի քաղաքացի թաղման է մասնակցել Ծովասար գյուղում»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում նշել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Նա տեղեկացրել է, որ նման դեպք ունեցել ենք նաև Դդմաշենում, երբ Հրազդանից եկան թաղման, սգակիր տան անդամներին վարակեցին, ինչի հետեւանքով այդ տան պապը մահացավ: Արդյունքում՝ գյուղում գրանցվեց վարակի 100-ից ավել դեպք: «Դդմաշենի թաղման հետ կապված մարզի 6 այլ համայնքներում ունեցանք վարակվածներ։ Սիրելի հայրենակիցներ, հարգեք մարդկային կյանքերը, մի խախտեք հակահամաճարակային կանոնները»,-նշել է վարչապետը:

По решению Коменданта, в селе Дзорагюх Гегаркуникской области закрыт въезд-выезд
Премьер-министр РА Никол Пашинян сообщает, что сегодня решением Коменданта  будут перекрыты выезд  и въезд  из общины Дзорагюх  Гегаркуникской области. «Причина в том, что один из наших дорогих соотечественников отправился из Дзорагюха в деревню Гохт для участия  в  похоронах. Через три или четыре дня он принял участие в похоронах уже в своей деревне, в результате чего у нас уже есть 63 случая коронавируса в Дзорагюхе. Один из этих 63 граждан принял участие в похоронах в селе Цовасар», - как  передает Арменпресс, об этом сообщил  Никол Пашинян на своей странице в Facebook.
Он сообщил, что у нас был похожий случай в Ддмашене, когда   приехали из Раздана на  похороны, заразили членов   этой  семьи, в результате чего умер дед. В результате в селе было зарегистрировано более 100 случаев заражения.
«В связи с похоронами в Ддмашене   заразились люди в 6 других общинах региона. Уважаемые соотечественники, уважайте человеческие жизни, не нарушайте противоэпидемические правила», - сказал премьер-министр.