Ոստիկանությունն ուժեղացված ստուգայցեր է իրականացնում Աջափնյակ վարչական շրջանում
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ ոստիկանության արտաքին ծառայության ստորաբաժանումների արտակարգ ռեժիմով ծառայությունը շարունակվում է հանրապետության ողջ տարածքում։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության լրատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, դրան զուգահեռ տարբեր վարչական շրջաններում իրականացվում են հատուկ միջոցառումներ՝ ապահովելով Պարետի որոշումների պահանջների կատարման նկատմամբ արդյունավետ հսկողություն։
«Ընդհանուր առմամբ՝ արտակարգ դրության իրավական ռեժիմի կանոնները խախտելու փաստերով մինչ օրս կազմվել է 21612 արձանագրություն, իսկ հունիսի 3-ին իրականացված արտակարգ ռեժիմով ծառայության ընթացքում հայտնաբերվել է իրավախախտման  870 դեպք։ Բոլոր օրինախախտումների փաստերով կազմվել են համապատասխան արձանագրություններ։ Այսօր, վաղ առավոտից, արտակարգ ռեժիմով ծառայության շրջանակներում ուժեղացված ստուգայցեր են իրականացվում մայրաքաղաքի Աջափնյակ վարչական շրջանում։ Ուժեղացված ռեժիմով ծառայության շրջանակներում հանրապետության ողջ տարածքում տեղակայվել են հսկիչ-անցակետեր։ Մայրաքաղաքում տեղակայված անցակետերը, ըստ անհրաժեշտության, օրվա տարբեր ժամերի փոխվում են և տեղակայվում վարչական շրջանների տարբեր հատվածներում։ Բացի այդ, ոստիկանության կարգախմբերը, համագործակցելով տեսչական մարմինների հետ, ստուգայցերի միջոցով արդյունավետ հսկողություն են իրականացնում բակերում, ինքնամեկուսացման ու մեկուսացման վայրերում, հոգեհանգստի և հուղարկավորության արարողությունների ընթացքում, առևտրի և հասարակական սննդի բնագավառում գործունեություն ծավալող օբյեկտներում։ Հարգելի՛ քաղաքացիներ, ոստիկանության արտակարգ ռեժիմով ծառայությունը շարունակվում է. պահպանե՛ք արտակարգ դրության իրավական ռեժիմի կանոնները»,- ասված է ոստիկանության տարածած հաղորդագրության մեջ:

Полиция проводит усиленные проверки в административном районе Ачапняк
Подразделения внешней службы Полиции Армении продолжают работу в чрезвычайном режиме по всей территории республики.
Как сообщили Арменпресс в управлении по связям с общественностью и СМИ Полиции Армении, параллельно с этим в разных административных районах проводятся специальные мероприятия, обеспечивающие эффективный контроль за выполнением требований решений комендатуры.
“В целом по фактам нарушения правового режима чрезвычайного положения по сей день составлено 21 612 протоколов, в ходе службы в чрезвычайном режиме 3 июня было выявлено 870 случаев нарушений. По фактам всех нарушений были составлены соответствующие протоколы. Сегодня с раннего утра в рамках службы в чрезвычайном режиме проводятся усиленные проверки в административном районе столицы Ачапняк. В рамках усиленной службы на всей территории республики установлены контрольно-пропускные пункты. Места расположения пропускных пунктов в столице, по необходимости, меняются в разные часы дня и размещаются на участках разных административных районов. Кроме того, наряды полиции, сотрудничая с инспекционными органами, посредством проверок осуществляют эффективный контроль и во дворах, в местах самоизоляции и изоляции, в местах проведения панихид и похорон, в торговых пунктах и пунктах общественного питания. Уважаемые граждане, служба полиции в чрезвычайном режиме продолжается, соблюдайте правила правового режима чрезвычайного положения”, - говорится в сообщении полиции.