Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է «Ազատ հայրենիք - ՔՄԴ» խորհրդարանական խմբակցության անդամներին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 3-ին ընդունել է «Ազատ հայրենիք - ՔՄԴ» խորհրդարանական խմբակցության անդամներին: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։
Նախագահ Հարությունյանը նշել է, որ ԱՀ գլխավոր դատախազի պաշտոնի համար խորհրդարանին թեկնածու ներկայացնելուց առաջ նպատակահարմար է համարել հարցի շուրջ շահագրգիռ քննարկում ծավալել և լսել իր գլխավորած քաղաքական դաշինքի անդամների կարծիքը:
Տեղի ունեցած քննարկումների արդյունքում որոշում է կայացվել Ազգային ժողովին ներկայացնել Ստեփանակերտ քաղաքի դատախազ Մհեր Ռոլեսի Աղաջանյանի թեկնածությունը` ԱՀ գլխավոր դատախազի պաշտոնում:

Араик Арутюнян принял членов парламентской фракции “Свободная Родина - ГОА”
3 июня президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял членов парламентской фракции “Свободная Родина - ГОА”. Об этом Арменпресс сообщили в главном информационном управлении аппарата президента Республики Арцах.
Президент Арутюнян отметил, что до представления в парламент кандидатуры на должность генерального прокурора Республики Арцах, он счел целесообразным обсудить этот вопрос и выслушать мнение членов возглавляемого им политического блока.
В результате обсуждений было принято решение на должность генерального прокурора Республики Арцах представить в Национальное собрание кандидатуру прокурора города Степанакерта Мгера Ролесовича Агаджаняна.