Աննա և Հրաչյա Հակոբյանները դատական հայց են ներկայացրել Միքայել Մինասյանի դեմ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանը և նրա եղբայրը՝ Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Հրաչյա Հակոբյանը, դատական հայց են ներկայացրել Վատիկանում Հայաստանի նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանի դեմ։ Այս մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ «Datalex» դատական տեղեկատվական համակարգից:
Հայցադիմումը հրապարակային ներողություն խնդրելու և զրպարտություն հանդիսացող փաստացի տվյալները հրապարակայնորեն հերքելու և պատվին, արժանապատվությանն ու գործարար համբավին պատճառված վնասը փոխահոտւցելու պահանջների մասին է։ Հայցը ներկայացվել է հունիսի 2-ին և մակագրվել է Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Արմենուհի Բադիրյանին։
Միքայել Մինասյանը համացանցում հրապարակել էր «Պոպուլիզմ ու թալան. Պետական օլիգարխն ու մի ինքնաթիռ մաքսանենգ ծխախոտը» վերնագրով տեսանյութ, որում նշել էր, որ Հրաչյա և Աննա Հակոբյանների համաձայնությամբ իրականացվում է մաքսանենգ ծխախոտի արտահանում։

Анна Акопян и Грачья Акопян подали судебный иск против Микаела Минасяна
Супруга премьер-министра Анна Акопян и ее брат, депутат парламентской фракции “Мой шаг” Грачья Акопян подали судебный иск против бывшего посла Армении в Ватикане Микаела Минасяна. Об этом Арменпресс стало извесстно из судебной информационной системы “Datalex”.
Исковое заявление о требовании публичного извинения и публичного опровержения фактических данных, являющихся клеветой, и возмещения ущерба, нанесенного чести, достоинству и деловой репутации. Иск был подан 2 июня и подписан судьей суда общей юрисдикции Еревана Арменуи Бадирян.
Микаел Минасян опубликовал в интернете статью под названием “Популизм и грабеж. Государственный олигарх и целый самолет контрабандных сигарет”, в которой отмечалось, что с согласия Грачья Акопяна и Анны Акопян осуществляется контрабанда сигарет.