Կորոնավիրուսով վարակված դատապարտյալ կամ կալանավորված անձինք չկան
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակված դատապարտյալ կամ կալանավորված անձինք չկան: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հունիսի 2-ին Ազգային ժողովում ասաց ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Սրբուհի Գալյանը:
«Կորոնավիրուսի վարակման դեպք ազատությունից զրկված անձանց շրջանակներում չի գրանցվել: Մինչ այս պահը վարակակիր դատապարտյալ կամ կալանավորված անձ չենք ունեցել»,- ասաց Գալյանը:
Հայաստանում հունիսի 2-ին, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 10009 դեպք, որոնցից 3427-ն` առողջացած: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 6368 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է  59 917 թեստավորում: Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությունից արձանագրվել է մահվան 158 դեպք:

Среди осужденных или арестованных лиц нет зараженных коронавирусом
В Армении нет осужденных или арестованных лиц, зараженных коронавирусом. Как передает Арменпресс, об этом 2 июня в Национальном собрании сказала заместитель министра юстиции Армении Србуи Галян.
“Случаев заражения коронавирусом лиц, лишенных свободы, не зарегистрировано.
По состоянию на 11:00 2 июня в Армении подтверждено 10 009 случаев заражения коронавирусом, из которых 3 427 – выздоровели.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 6 368 пациентов. Всего было проведено 59 917 тестов. В общей сложности из-за коронавируса зарегистрировано 158 летальных исходов.