Լիտվայի նախագահը ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորել է Փաշինյանին ու շուտափույթ ապաքինում մաղթել
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լիտվայի Հանրապետության նախագահ Գիտանաս Նաուսեդան ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին ու շուտափույթ ապաքինում մաղթել կորոնավիրուսից: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Նաուսեդան գրել է «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոգում:
«Հայաստանի Հանրապետության հարգելի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյան, իմ և իմ կնոջ անունից շնորհավորում եմ ձեր ծննդյան տարեդարձը: Լիտվան ձեր և ձեր ամբողջ ընտանիքի կողքին է կորոնավիրուսի դեմ պայքարում: Մաղթում ենք ձեզ շուտափույթ ապաքինում»,- գրել է Լիտվայի նախագահը:
Հունիսի 1-ին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջի ուղիղ եթերում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտնել է, որ ինքն ու իր ընտանիքը վարակվել են կորոնավիրուսով, նրանց թեստերի պատասխանները դրական են: Վարչապետի ընտանիքը մեկուսացած է կառավարական առանձնատանը, Փաշինյանն աշխատանքը կիրականացնի առանձնատնից:

Президент Литвы поздравил Пашиняна с Днем рождения и пожелал ему скорейшего выздоровления
Президент Литовской Республики Гитанас Науседа поздравил премьер-министра Армении Никола Пашиняна с Днем рождения и пожелал ему скорейшего выздоровления. Как передает Арменпресс, об этом Науседа написала в своем микроблоге в Twitter.
“Уважаемый премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян, от моего имени и имени моей жены поздравляю Вас с Днем рождения. Литва будет рядом с Вами и всей Вашей семьей в борьбе с коронавирусом. Желаем Вам скорейшего выздоровления”, - написал президент Литвы.
1 июня в прямом эфире на своей странице в Facebook премьер-министр Армении Никол Пашинян сообщил, что он и его семья заражены коронавирусом, результаты их тестов на коронавирус были положительными. Семья премьер-министра Армении изолирована в правительственном особняке.