Արցախի ԱԺ նախագահը շնորհավորական ուղերձներ է ստացել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ շնորհավորական ուղերձ է հղել Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև Արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնից, ուղերձում մասնավորապես ասվում է.
«Ձերդ Վսեմություն,
սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ ԱՀ ԱԺ նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ, մաղթում եմ Ձեզ քաջակորով առողջություն և ամենայն հաջողություն՝ հանուն մեր երկրի ու ժողովրդի:
Վստահ եմ, որ Ձեր բազում տարիների կուտակած քաղաքական փորձը և գիտելիքները ամբողջովին ի սպաս կդնեք օրենսդիր դաշտի էլ ավելի կատարելագործմանը, ինչն իր հերթին նպաստավոր կդառնա մեր երկրի բարգավաճմանն ու անվտանգությանը»:
Ֆրանսիայում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Հասմիկ Տոլմաջյանը ևս շնորհավորել է 7-րդ գումարման ԱԺ նորընտիր նախագահին.
«Հարգելի պարոն Թովմասյան,
Ֆրանսիայում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանության և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Արցախի Հանրապետության Ազգային Ժողովի նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
Հաջողություն մաղթելով Ձեզ այս պատասխանատու պաշտոնում՝ համոզված եմ, որ ջանք և եռանդ չեք խնայի՝ ի նպաստ Արցախի Հանրապետության խաղաղ, անվտանգ և ապահով զարգացման:
Ընդունեք խնդրեմ, հարգելի պարոն Թովմասյան, խորին հարգանքիս հավաստիքը»,- ասված է ուղերձում:
Նորընտիր ԱԺ նախագահը շնորհավորական ուղերձներ է ստացել նաև ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանից և ՀՀ ԱԺ անկախ պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանից:

Председатель Национального собрания Арцаха получает поздравительные послания
Предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян направил поздравительное послание председателю Национального собрания Республики Арцах Артуру Товмасяну в связи со вступлением на должность. Как сообщили «Арменпресс» в пресс-службе НС НКР, в послании, в частности, говорится:
Сердечно поздравляю Вас с избранием на пост председателя Национального собрания Республики Арцах, желаю Вам крепкого здоровья и всех успехов во имя нашей страны и народа.
Уверен, что накопленный Вами на протяжении многих лет политический опыт и знания Вы полностью поставите на службу еще большему совершенствованию законодательного поля, что, в свою очередь, станет благоприятным поводом для процветания и безопасности нашей страны”.
Посол Республики Армения во Франции Асмик Толмаджян также поздравила новоизбранного председателя Национального собрания 7-го созыва.
“Уважаемый господин Товмасян!
От имени посольства Республики Армения во Франции и от себя лично сердечно поздравляю Вас с избранием на пост председателя Национального собрания Республики Арцах.
Желаю Вам успехов на этой ответственной должности, уверена, что Вы не пожалеете сил и энергии во благо мирного, безопасного развития Республики Арцах.
Уважаемый господин Товмасян,  примите мои заверения в глубоком уважении”, - говорится в послании посла.
Новоизбранный председатель Национального собрания получил поздравительные послания и от руководителя фракции “Просвещенная Армения” Эдмона Марукяна и от независимого депутата   Национального собрания Армении Тиграна Уриханяна.