Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստը հետաձգվեց․ պաշտպաններից մեկը վարակված է կորոնավիրուսով
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։  Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ նախագահությամբ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի մայիսի 26-ին կրկին հետաձգեց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործը։
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, դատավորը տեղեկացրեց, որ «Իզմիրլյան» ԲԿ-ից ստացվել է տեղեկանք այն մասին, որ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը, ելնելով առողջական վիճակից, գտնվում է ստացիոնար բուժման մեջ և չի կարող ներկայանալ նիստին։
Բացի այդ, 2008 թվականին ՀՀ ՊՆ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Սեյրան Օհանյանի փաստաբան Ինեսա Պետրոսյանի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսի վարակը։ Նա և իր ամուսինը՝ Կարեն Մեժլումյանը, չեն կարող ներկայանալ դատական նիստին։
2008-ին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի ղեկավար և Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գևորգյանի պաշտպան Էրիկ Ալեքսանյանը իր հերթին միջնորդել էր հետաձգել դատական նիստերը՝ հաշվի առնելով երկրում առկա համաճարակային իրավիճակը։ Հաջորդ նիստը տեղի կունենա հունիսի 9-ին, ժամը 13:00-ին։

Судебное заседание по делу Кочаряна и остальных отложено: один из защитников заражен коронавирусом
Суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Анны Данибекян 26 мая вновь отложил слушание по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и других.
Как сообщает «Арменпресс», судья сообщил, что из МЦ “Измирлян” " была получена справка о том, что второй президент Армении Роберт Кочарян, исходя из состояния здоровья, находится на стационарном лечении и не может явиться на заседание.
Кроме того, у адвоката Сейрана Оганяна, бывшего начальником Генштаба ВС Армении в 2008 году, Инессы Петросян была подтверждена инфекция коронавируса. Она и ее муж Карен Межлумян не могут явиться на судебное заседание.
Эрик Алексанян, адвокат Армена Геворгяна, бывшего в 2008 г. руководителем аппарата президента Армении и секретарем Совета национальной безопасности, тоже в свою очередь, ходатайствовал об отложении судебного заседания с учетом эпидемиологической ситуации в стране. Следующее заседание состоится 9 июня в 13:00.