Թայլանդում արտակարգ դրության ռեժիմի ժամկետը երկարաձգվում է
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու նպատակով Թայլանդում մտցված արտակարգ դրության ռեժիմի ժամկետը երկարաձգվում է մինչև հունիսի 30-ը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, «Ռեգնում» գործակալությունը տեղեկացնում է, որ առաջարկը ներկայացրել է Կորոնավիրուսի տարածման դեմ պայքարի կենտրոնը, որը հավանության է արժանացել կառավարության կողմից:
Նշվում է, որ կառավարությունն արատակարգ դրության ռեժիմի ժամկետի երկարաձգումը պայմանավորում է աշխարհում համաճարակային իրավիճակի անկայուն լինելու, ինչպես նաև վարակի երկրորդ ալիքի հնարավոր բռնկման հետ:
Նաև հաղորդվում է, որ  Թայլանդի կառավարությունը հանձնարարություն է տվել սահմանափակումների մեղմացման երրորդ փուլի քննարկման վերաբերյալ, որը պետք է սկսվի հունիսի 1-ից:

В Таиланде решили продлить режим ЧП до конца июня. Regnum
Режим чрезвычайного положения (ЧП), ранее введённый из-за пандемии коронавируса, продлен на территории Таиланда до 30 июня текущего года. Соответствующее предложение Центра по борьбе с распространением COVID-19 страны 26 мая одобрило таиландское правительство, сообщает телеканал NBT.
По информации источника, в правительстве страны признали необходимым продление введенного в конце марта режима ЧП в связи с нестабильностью с эпидемиологической ситуацией в мире и возможностью второй волны распространения коронавирусной инфекции.
Также сообщается, что таиландское правительство дало поручение генеральному секретарю Совета безопасности Таиланда генералу Сомсаку Рангситхе, являющемуся председателем временного комитета по ограничениям из-за пандемии, о начале обсуждения третьего этапа смягчения карантинных мер в стране, который должен начаться с 1 июня.