Նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավորների
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը, շարունակելով կորոնավիրուսի համավարակով պայմանավորված իրավիճակն ու դրա հետևանքները քննարկելու նպատակով նախաձեռնած հանդիպումների շարքը, մայիսի 25-ին ընդունել է Ազգային ժողովի «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ներկայացուցիչներ Միքայել Մելքումյանին և Շաքե Իսայանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հանդիպմանը մասնավորապես խոսվել է համավարակի հետևանքով ստեղծված առողջապահական, սոցիալ-տնտեսական դժվարությունների հաղթահարման ուղիների ու լուծումների մասին: Պատգամավորները նախագահին տեղեկություններ են ներկայացրել իրենց կողմից իրականացվող աշխատանքների ու քայլերի մասին:
Անդրադարձ է եղել նաև խորհրդարանի գործունեությանը: Այս համատեքստում նախագահ Սարգսյանը մասնավորապես իր դիտարկումներն է ներկայացրել վերջերս Ազգային ժողովի կողմից վավերացված Լանզարոտի կոնվենցիայի վերաբերյալ՝ հույս հայտնելով, որ կոնվենցիայի շուրջ քննարկումները կդառնան հանրային քննարկումների ոչ թե ավարտն, այլ՝ սկիզբը և կնպաստեն համապատասխան օրենքների միջոցով մեր պետությանը, ազգային մշակույթին հարիր լուծումներ գտնելուն:

Президент встретился с депутатами фракции "Процветающая Армения"
В рамках серию встреч для обсуждения обусловленной пандемией коронавируса ситуации и её последствий президент Армен Саркисян принял 25 мая представителей фракции "Процветающая Армения" Национального Собрания Микаела Мелкумяна и Шаке Исаян.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе аппарата президента Армении, в частности, стороны обсудили пути и решения для преодоления возникших вследствие коронавируса здравоохранительных проблем, социально-экономических трудностей. Депутаты проинформировали президента о своей работе и шагах.
Была также затронута деятельность парламента. В этом контексте президент Саркисян представил свои замечания в отношении недавней Конвенции Лансароте, которая была ратифицирована Национальным Собранием, выразив надежду, что дискуссии по Конвенции будут не концом, а началом общественных обсуждений и будут способствовать поиску решений, соответствующих нашему государству и национальной культуре через соответствующие законы.