Կողաշրջված բեռատարը միակողմանի փակել է ճանապարհն Առինջ գյուղում
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության Փրկարար ծառայության ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնը մայիսի 24-ին, ժամը 10:49-ին ահազանգ է ստացել, որ Կոտայքի մարզի Առինջ գյուղում՝ «Փայլ» ռեստորանային համալիրի մոտակայքում, տեղի է ունեցել ՃՏՊ:
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ և փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական ջոկատը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԻՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, պարզվել է, որ բախվել են «ԿամԱԶ» (վարորդ՝ Արտակ Կ․, ծնված 1993 թ․) և «Opel Astra» (վարորդ՝ Մուրադ Ա․, ծնված 1965 թ․) մակնիշների ավտոմեքենաները, ինչի հետևանքով «ԿամԱԶ» մակնիշի ավտոմեքենան (խճաքարով բեռնված) կողաշրջվել է՝ ավտոճանապարհը դարձնելով միակողմանի երթևեկելի։
Փրկարարները հոսանքազրկել են ավտոմեքենաները, փակել «Opel Astra» մակնիշի ավտոմեքենայի գազի բալոնի փականը և իրականացրել ավտոճանապարհի լվացման աշխատանքներ։

Перевернувшийся  грузовик  односторонне закрыл дорогу  в селе Ариндж
24-го мая  в 10:49 часов   в   Национальный  центр   кризисного управления Спасательной службы МЧС РА поступил сигнал о том, что  в селе Ариндж  (Котайкская область) близ ресторанного комплекса  «Пайл» произошло ДТП, необходима  помощь спасателей.
На место выехал боевой расчет пожарно-спасательного отряда Ереванской спасательной  службы и спасательный отряд  для  проведения специальных работ  Спасательной  службы  МЧС РА.
Как  сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям РА, выяснилось, что столкнулись КамАЗ (водитель Артак К., 1993 г/р) и  Opel Astra  (водитель Мурад А., 1965 г/р). В  результате груженный  шлаком КамАЗ перевернулся, односторонне закрыв дорогу.