Մարզահամերգային համալիրի մոտակայքում հայտնաբերվել է հարձակողական բեկորային դիստանցիոն նռնակ
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ապրիլի 9-ին, ժամը 14:34-ին տեղեկություն է ստացվել, որ Երևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրի մոտակայքում հայտնաբերվել է նռնակ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԱԻՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ քաղաքացիական պաշտպանության վարչության քաղաքացիական պաշտպանության ուժերի հավաքական կենտրոնի ինժեներական ջոկատը:
Հայտնաբերվել է «РГ-42» տեսակի կոռոզիայի ենթարկված ձեռքի հարձակողական բեկորային դիստանցիոն նռնակ. ինժեներական ջոկատի կողմից տեղափոխվել է Նուբարաշենի զորավարժարան և ոչնչացվել:

Вблизи спортивно-концертного комплекса Еревана обнаружена дистанционная наступательная граната
9-го апреля в 14:34 в Национальный центр кризисного управления поступило сообщение, что возле спортивно-концертного комплекса им. Карена Демирчяна в Ереване обнаружена граната. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью МЧС Армении.
На место происшествия выехал инженерный отряд коллективного центра сил гражданской обороны управления гражданской обороны СС МЧС Армении.
Обнаруженную дистанционную наступательную гранату типа “РГ-42”, уже подверженную коррозии, инженерный отряд перевез на Нубарашенский полигон и уничтожил.