Մարզահամերգային համալիրի մոտակայքում հայտնաբերվել է հարձակողական բեկորային դիստանցիոն նռնակ
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ապրիլի 9-ին, ժամը 14:34-ին տեղեկություն է ստացվել, որ Երևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրի մոտակայքում հայտնաբերվել է նռնակ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԱԻՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ քաղաքացիական պաշտպանության վարչության քաղաքացիական պաշտպանության ուժերի հավաքական կենտրոնի ինժեներական ջոկատը:
Հայտնաբերվել է «РГ-42» տեսակի կոռոզիայի ենթարկված ձեռքի հարձակողական բեկորային դիստանցիոն նռնակ. ինժեներական ջոկատի կողմից տեղափոխվել է Նուբարաշենի զորավարժարան և ոչնչացվել:

YEREVAN, APRIL 10, ARMENPRESS. A Soviet-made RG-42 fragmentation grenade was found near the Karen Demirchyan Sports and Concert Complex in Yerevan on April 9, emergency services said.
The Ministry of Emergency Situations reported that they received a 911 call around 14:34 on Thursday. First-responders from the Engineering Detachment of the Civil Protection Division of the Rescue Service transported the corroded grenade to a special area where it was disposed of.
Authorities did not mention if the grenade was live.
The RG-42 was introduced in the Soviet Union in 1942 during WWII and was produced until sometime in the mid-1950s.