Փաշինյանն ու Լուկաշենկոն քննարկել են ստեղծված իրավիճակում փոխգործակցության հարցերը
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մարտի 31-ին հեռախոսազրույց է ունեցել Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի հետ:
Զրուցակիցները տեղեկատվություն են փոխանակել Հայաստանում և Բելառուսում Covid-19-ի տարածման հետևանքով ստեղծված համաճարակային իրավիճակի և կառավարությունների կողմից այդ կապակցությամբ ձեռնարկվող միջոցառումների վերաբերյալ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, կողմերը քննարկել են նաև ստեղծված իրավիճակում Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում փոխգործակցությանն առնչվող հարցեր: Երկուստեք ընդգծվել է պարբերական կոնսուլտացիաների և համատեղ գործողությունների անհրաժեշտությունը:

YEREVAN, MARCH 31, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan had a telephone conversation today with President of Belarus Alexander Lukashenko, the Armenian PM’s Office told Armenpress.
The officials exchanged information about the situation in the two countries caused by the spread of the novel coronavirus (COVID-19) and the actions of the governments in this respect.
PM Pashinyan and President Lukashenko also discussed issues relating to the mutual cooperation within the frames of the Eurasian Economic Union (EAEU). Both highlighted the necessity to hold regular consultations and take joint actions.