Ոսկեվանում հակառակորդի գնդակից երեխա է վիրավորվել
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տավուշի մարզի Նոյեմբերյանի շրջանի հայկական դիրքերի ուղղությամբ ադրբեջանական կողմը դիվերսիոն ներթափանցման փորձ է արել, հակառակորդը հետ է շպրտվել, սակայն միաժամանակ թիրախավորվել են Բաղանիս և Ոսկեվան գյուղերը. վիրավորում է ստացել Ոսկեվան համայնքի բնակիչ մեկ երեխա: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը:
«Այսօր ժամը 19:00-ի սահմաններում ադրբեջանական կողմը ձեռնարկել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձ Տավուշի մարզի Նոյեմբերյանի շրջանի հայկական դիրքերի ուղղությամբ: Հայկական դիրքապահ ուժերի գործողությունների շնորհիվ հակառակորդը հետ է շպրտվել, կորուստների վերաբերյալ տեղեկությունները ճշտվում են: Հայկական կողմը կորուստներ չունի, գործողությունների հետևանքով թեթև վիրավորում է ստացել երկու զինծառայող: Միաժամանակ, հակառակորդը թիրախավորել է Բաղանիս և Ոսկեվան գյուղերը, ինչի հետևանքով վիրավորում է ստացել Ոսկեվան համայնքի բնակիչ մեկ երեխա, որը այդ պահին գտնվել է պատշգամբում»,-հայտնել է Ստեփանյանը:
Նա նաև նշել է, որ սահմանագոտում իրավիճակը կայունացնելու և ադրբեջանական զինված ուժերի, այս դեպքում՝ սահմանապահ ուժերի՝ պանդեմիայի պայմաններում ձեռնարկած անպատկառ գործողությունները սաստելու նպատակով ՀՀ զինված ուժերը դիմելու են իրավիճակին համարժեք գործողությունների, ինչի հետևանքների ամբողջ պատասխանատվությունը կրելու է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը:

В Воскеване в результате выстрела противника ранен ребенок
Азербайджанская сторона предприняла попытку диверсионного проникновения в направлении армянских позиций в Ноемберянском районе Тавушской области, противник был отброшен назад, однако при этом мишенью стали села Баганис и Воскеван. В результате обстрела ранен один ребенок - житель общины Воскеван. Как передает Арменпресс, об этом сообщает пресс-секретарь министерства обороны Армении Шушан Степанян.
«Сегодня в районе 19:00 часов азербайджанская сторона предприняла попытку диверсионного проникновения в направлении армянских позиций Ноемберянского района Тавушской области. Благодаря действиям армянских ВС противник был отброшен назад, информация о потерях уточняется. Армянская сторона потерь не понесла, вследствие действий легкие ранения получили двое военнослужащих. В то же время, противник обстрелял села Баганис и Воскеван, в результате чего ранен один ребенок, житель села Воскеван, который в этот момент находился на балконе», - сообщила Степанян.
Она также отметила, что с целью стабилизации ситуации на границе и подавления бесстыдных действий Вооруженных сил Азербайджана, в данном случае бесстыдных действий в состоянии пандемии, Вооруженные силы Армении предпримут действия в соответствии с ситуацией, последствия которых полностью несет военно-политическое руководство Азербайджана.