Իրանում մեկ օրում 3 հազարից ավելի մարդ վարակվել է կորոնավիրուսով
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանում մարտի 30-ին, նախորդ օրվա համեմատ, կորոնավիրուսով վարակվածների թիվն ավելացել է 3 հազար 186-ով: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, թարմ տվյալները ներկայացնում է Իրանում Հայաստանի դեսպանությունը:
Նշվում է, որ կորոնավիրուսով վարակվածների ընդհանուր թիվը Իրանում կազմում է 41 հազար 495: Մահացածների ընդհանուր թիվը մարտի 30-ի դրությամբ կազմում է 2 հազար 757: Մեկ օրում մահացածների թիվն ավելացել է 117-ով:
Իրանում կորոնավիրուսով վարակվածներից ընդհանուր առմամբ ապաքինվել է 13 հազար 911 մարդ: Մեկ օրում ապաքինվածների թիվը 712 է:

В Иране за сутки коронавирусом заразились более 3 тысяч человек
В Иране 30 марта, по сравнению с предыдущим днем, число инфицированных коронавирусом увеличилось на 3 186 человек. Как передает Арменпресс, последние данные приводит посольство Армении в Иране.
Общее число зараженных коронавирусом в Иране составляет 41 495 человек. Общее число погибших по состоянию на 30 марта составляет 2 757 человек. Число погибших за сутки увеличилось на 117 человек.
Всего из зараженных коронавирусом в Иране выздоровели 13 911 человек. В течение одного дня выздоровели 712 человек.
Вспышка нового коронавируса COVID 19  в Ухани впервые была зафиксирована в конце декабря 2019 года и с тех пор распространилась в 195 странах мира. 11 марта она Всемирной организацией здравоохранения признана  пандемией.