Կորոնավիրուսով վարակված 5 զինծառայողների ինքնազգացողությունը լավ է
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակված հինգ զինծառայողներից միայն մեկն ունի  ջերմություն․ զինծառայողների ինքնազգացողությունը լավ է: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը:
«Մեր հինգ հիվանդների առողջական վիճակը կայուն է, նրանց ինքնազգացողությունը լավ է: Միայն մեկը ջերմություն ունի, այն էլ՝ ոչ բարձր»,- ասաց Ստեփանյանը:
Խոսնակը նշեց, որ զինծառայողների շրջանում նոր նմուշառում չի իրականացվել, քանի որ դրա անհրաժեշտությունը չի եղել:
«Մեկուսացվածների շարքերում չունենք զինծառայող, որը վիրուսին բնորոշ ջերմություն կամ այլ ախտանշաններ կունենա: Նոր մեկուսացումներ ևս չեն եղել»,- ասաց Ստեփանյանը:
Կորոնավիրուսով վարակի դեպք է հաստատվել ԶՈՒ հինգ զինծառայողի մոտ, նրանց հետո շփում ունեցած զինծառայողները մեկուսացված են:
Հայաստանում մարտի 28-ի՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի ընդհանուր թիվը 372 է: Կորոնավիրուսից ապաքինվել է 28 քաղաքացի: Մարտի 26-ին մեկ քաղաքացի մահացել է:

Состояние  зараженных коронавирусом 5 военнослужащих хорошее
Только у  одного из пяти короназараженных военнослужащих  в Армении, есть лихорадка, самочувствие у него хорошее.
Об этом  в беседе с Арменпресс    сообщила пресс-секретарь министра обороны Армении Шушан Степанян.
«Здоровье наших пяти пациентов стабильное, самочувствие  хорошее. Только у одного человека температура, но невысокая», - сказала Степанян.
Она  отметила, что среди военнослужащих не было проведено нового забора образцов, поскольку в этом не было необходимости.
«Среди изолированных нет военнослужащих, у которых наблюдается лихорадка или другие симптомы, характерные для вируса.   Новых случаев изоляции также не было», - сказала Шушан Степанян.
Ранее сообщалось о коронавирусной инфекции у пяти военнослужащих Вооруженных сил,  имевшие с ними контакт военнослужащие были изолированы.
Общее количество подтвержденных случаев коронавируса в Армении по состоянию на 10:00 часов 28 марта  составляет 372. 28 граждан излечились от коронавируса. Один гражданин умер 26 марта