Հայաստանում 2 ամսական երեխա է վարակվել կորոնավիրուսով. նա ախտանշաններ չունի
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում երկու ամսական երեխա է վարակվել կորոնավիրուսով, նա ախտանշաններ չունի: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջի ուղիղ եթերում ասաց ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը:
«2 ամսական երեխայի վարակման դեպք ունենք իր մայրիկի հետ: Երբ երեկ ինձ լրագրողները հարց էին տալիս, այդ մասին ինձ դեռ չէին զեկուցել: Երեխան սիմպտոմներ չունի, մայրիկն է երկու օր ջերմել է, նա ևս սիմպտոմներ չունի այս պահին: Նրանք գտնվում են բժիշկների հսկողության տակ»,- ասաց նախարարը:
Հայաստանում մարտի 27-ի՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի ընդհանուր թիվը 329 է: Կորոնավիրուսից ապաքինվել է 28 քաղաքացի: Մարտի 26-ին մեկ քաղաքացի մահացել է: Մեկուսացումից դուրս է եկել 100-ից ավելի մարդ:

В Армении двухмесячный ребенок заразился коронавирусом: у него нет симптомов
В Армении двухмесячный ребенок заразился коронавирусом, у него нет симптомов. Как передает «Арменпресс», об этом в прямом эфире на своей странице в Facebook сообщил министр здравоохранения Армении Арсен Торосян.
“Есть случай заражения 2-месячного ребенка от своей мамы. Когда вчера журналисты задали мне вопрос, мне об этом еще не докладывали. У ребенка нет симптомов, мама два дня температурит, на данный момент у нее также нет других симптомов.  Они находятся под наблюдением врачей”,  - сказал министр.
Общее число подтвержденных случаев коронавируса в Армении по состоянию на 10:00 27 марта составило 329, от короновирусного заболеваниия вылечились 28 человек. 27 марта скончался один человек. Из изоляции вышли более 100 человек.