Վարակվածներից 36-ի մոտ առկա է թոքաբորբ. երկուսի վիճակը ծայրահեղ ծանր է
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տասնչորս անձանց կորոնավիրուսի թեստերի պատասխանը բացասական է եղել, և նրանք դուրս կգան մեկուսացումից։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը։
«Այս պահի դրությամբ ունենք 36 թոքաբորբով պացիենտ։ Նրանցից 2-ի վիճակը բժիշկները գնահատում են ծայրահեղ ծանր։ Նրանք միացված են արհեստական շնչառության սարքին և ունեն ուղեկցող քրոնիկ այլ հիվանդություններ։ Եվս մեկ պացիենտի վիճակը գնահատվում է ծանր։
Նշեմ նաև, որ ևս 14 հոգի վաղը դուրս կգա մեկուսացումից, քանի որ նրանց թեստերի պատասխանը բացասական է»,- նշել է ՀՀ առողջապահության նախարարը։
Հայաստանում մարտի 25-ի՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի ընդհանուր թիվը եղել է 265: Թեստերից 1315-ը բացասական արդյունք են տվել, կորոնավիրուսից ապաքինվել է 16 քաղաքացի, մեկուսացումից դուրս եկել 88-ը:

Результаты тестов на коронавирус еще четырнадцати человек оказались отрицательными
Результаты тестов на коронавирус еще четырнадцати человек оказались отрицательными, и они выйдут из изоляции. Как передает «Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook написал министр здравоохранения Армении Арсен Торосян.
“На данный момент есть 36 пациентов с пневмонией. Состояние двоих врачи оценивают как крайне тяжелое. Они подключены к аппарату искусственного дыхания и имеют сопутствующие хронические заболевания. Состояние еще одного пациента оценивается - как тяжелое.
Отмечу также, что еще 14 человек завтра выйдут из изоляции, так как результаты их тестов отрицательные”, - отметил министр здравоохранения Армении.
По состоянию на 10:00 25 марта число подтвержденных случаев коронавируса в Армении достигло 265. Результаты тестов 1315 человек отрицательные, от коронавирусного заболевания выздоровели 16 граждан, из изоляции вышли 88.