Բակո Սահակյանը Աբխազիայի նախագահի ընտրվելու առթիվ շնորհավորել է Ասլան Բժանիային
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 23-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Աբխազիայի Հանրապետության նորընտիր նախագահ Ասլան Բժանիային:
«Մեծարգո՛ Ասլան Գեորգիի,
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ Աբխազիայի Հանրապետության նախագահական ընտրություններում տարած հաղթանակի կապակցությամբ:
Ձեր անցած ճանապարհը, գիտելիքները, պետական ու քաղաքական գործչի փորձը, անկասկած, կծառայեն Աբխազիայի հետագա բազմակողմանի զարգացմանն ու նրա  պետական ինքնիշխանության ամրապնդմանը:
Արցախում բարձր են գնահատում Աբխազիայի հետ բարեկամության եւ սերտ համագործակցության ավանդույթների վրա հիմնված եղբայրական հարաբերությունները: Համոզված եմ, որ մեր երկրների եւ ժողովուրդների միջեւ կապերը հետագայում եւս կընդլայնվեն ու կխորանան:
Կրկին շնորհավորում եմ Ձեզ, հարգարժա՛ն Ասլան Գեորգիի, պետության ղեկավարի բարձր եւ պատասխանատու պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
Մաղթում եմ բարեկեցություն եւ հաջողություններ Ձեր բոլոր նախաձեռնություններում՝ հանուն Աբխազիայի խաղաղության եւ բարգավաճման»:

Президент Арцаха поздравил избранного президента Абхазии Аслана Бжания
Президент Республики Арцах Бако Саакян 23 марта направил поздравительное послание избранному президенту Республики Абхазия Аслану Бжания.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе аппарата президента Арцаха, в послании говорится:
"Многоуважаемый Аслан Георгиевич!
От имени народа, властей Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю Вас с победой на выборах президента Республики Абхазия!
Пройденный Вами путь, Ваши знания, опыт государственного и политического деятеля, несомненно, будут служить дальнейшему всестороннему развитию Абхазии и укреплению ее государственного суверенитета.
В Арцахе высоко ценят братские отношения с Абхазией, основанные на традициях дружбы и тесного сотрудничества. Уверен, что и в дальнейшем связи между нашими странами и народами будут углубляться и расширяться.
Вновь поздравляю Вас, уважаемый Аслан Георгиевич, с избранием на высокий и ответственный пост главы государства.