Պլասիդո Դոմինգոն վարակվել է կորոնավիրուսով
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իսպանացի հանրահայտ օպերային երգիչ Պլասիդո Դոմինգոն վարակվել է կորոնավիրուսով:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին երգիչը հայտնել է «Ֆեյսբուք»-ի իր պաշտոնական էջում:
«Բարոյական պարտքս եմ համարում տեղեկացնել, որ հանձնել եմ կորոնավիրուսի թեստ, որը դրական է եղել: Այժմ և՛ ես, և՛ ընտանիքիս անդամները մեզ լավ ենք զգում:
Բոլորիդ խնդրում եմ հնարավորինս ուշադիր ու զգույշ լինել: Հետևե՛ք հիգիենայի բոլոր կանոններին և հաճախ լվացեք ձեռքերը, որոշակի հեռավորություն պահպանեք մարդկանցից, արեք ամեն հնարավորը, որպեսզի վիրուսը լայն տարածում չգտնի: Նախ և առաջ մնացեք տանը, եթե կարող եք: Միասին մենք ի զորու ենք պայքարել այս վիրուսի դեմ և կանգնեցնել համաշխարհային ճգնաժամը»,-նշել է Դոմինգոն:
Տենորը հույս է հայտնել, որ շուտով վերադառնալ բնականոն կյանքին և ևս մեկ անգամ հորդորել է հետևել վիրուսի դեմ պայքարի բոլոր սկզբունքներին:
Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվը 194 է: Առաջին դեպքը գրանցվել էր մարտի 1-ին: Քաղաքացին Հայաստան էր եկել Իրանից: Նա ապաքինվել է և դուրս է գրվել: Մարտի 21-ին արձանագրվել է ապաքինման երկրորդ դեպքը։ Կորոնավիրուսի տարածման առաջնակի դեպքերից մեկն արձանագրվել է Էջմիածնում, մյուսը՝ Շենգավիթում՝ արտադրամասում. երկու դեպքում էլ վարակակիրը եկել էր Իտալիայից։

Пласидо Доминго заражен коронавирусом
“Считаю своим моральным долгом сообщить, что я сдал тест на коронавирус, который оказался положительным. Сейчас и я, и члены моей семьи чувствуем себя хорошо.
Прошу всех вас быть максимально бдительными и осторожными. Соблюдайте все правила гигиены и часто мойте руки, держитесь на определенном расстоянии от людей, делайте все возможное, чтобы вирус не распространялся бы больше. Прежде всего, оставайтесь дома, если это возможно. Вместе мы в состоянии бороться с этим вирусом и предотвратить мировой кризис”, - отметил Пласидо Доминго.
Тенор выразил надежду, что он вскоре вернется к нормальной жизни и еще раз призвал следовать всем принципам борьбы с вирусом.
По состоянию на 10:00 23 марта число подтвержденных случаев коронавируса в Армении достигло 194. Первый случай коронавируса в Армении был зафиксирован 1 марта. Гражданин приехал в Армению из Ирана. Он выздоровел и выписан из больницы. 21 марта выздоровел второй пациент.
Один из первичных случаев короновируса в Армении был зафиксирован в Эчмиадзине, другой - в Шенгавите. В обоих случаях инфекцированный приехал из Италии.