Ազգային ժողովում մեկնարկել է արտահերթ նիստը. ՈՒՂԻՂ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային ժողովում մեկնարկել է արտահերթ նիստը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` մարտի 23-ի արտահերթ նիստի օրակարգում ընդգրկված է մեկ հարց:
Պատգամավորները երկրորդ ընթերցմամբ կքննարկեն կառավարության կողմից ներկայացված` մեկուսացման, ինքնամեկուսացման պահանջը խախտելու համար վարչական և քրեական պատասխանատվություն նախատեսող օրենքների նախագծերի փաթեթը:
«Հայաստանի Հանրապետության քրեական օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» եւ «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության օրենսգրքում լրացումներ կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթն առաջին ընթերցմամբ միաձայն ընդունվել էր ԱԺ մարտի 20-ի արտահերթ նիստում:
ԱԺ նիստում ՀՀ արդարադատութան փոխնախարար Վահե Դանիելյանը փաթեթի հրատապությունը պայմանավորել էր նրանով, որ մեկուսացման մեջ են մի քանի հարյուր մարդ` կորոնավիրուսով պայմանավորված իրավիճակից ելնելով:

В Национальном собрании Армении началось внеочередное заседание: прямое включение
В Национальном собрании Армении началось внеочередное заседание. Как передает «Арменпресс», в повестку внеочередного заседания 23 марта включен один вопрос.
Депутаты во втором чтении обсудят представленный правительством пакет законопроектов, предусматривающих административную и уголовную ответственность за нарушение требования об изоляции и самоизоляции.
Пакет законопроектов О внесении дополнения в Уголовный кодекс Республики Армения и О внесении дополнений в Кодекс Республики Армения “Об административных правонарушениях”  единогласно был принят на внеочередном заседании НС 20 марта.
На заседании НС заместитель министра юстиции Республики Армения Ваге Даниелян обусловил актуальность пакета тем, что исходя из ситуации, обусловленной коронавирусом в изоляции уже находятся несколько сотен человек.