Փաշինյանը կորոնավիրուսի նկատմամբ վերաբերմունքը փոխելու անհրաժեշտություն է տեսնում
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հավանական է համարում, որ կան բազմաթիվ մարդիկ, որոնք այս ընթացքում վարակվել են կորոնավիրուսով, բուժվել, սակայն չեն իմացել այդ մասին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Փաշինյանն այս մասին ասաց «Ֆեյսբուք»-ի իր էջի ուղիղ եթերում:
«Իրավիճակը վերլուծելով հասկանում եմ, որ շատ քաղաքացիներ հիվանդանում են ու առողջանում են՝ դրա մասին չկռահելով: Սրա մասին մեզ հուշում է նաև մեր ախտորոշված դեպքերի վիճակը: Դեպքերի 90%-ը կա՛մ ջերմություն չունի, կա՛մ ցածր ջերմություն ունի: Ըստ ամենայնի, կան բազմաթիվ մարդիկ, որոնք այս ընթացքում վարակվել են կորոնավիրուսով, այս ընթացքում բուժվել են, բայց իրենք չգիտեն, որ հիվանդացել ու բուժվել են»,- ասաց Փաշինյանը:
ՀՀ վարչապետը նշեց, որ պետք է փոխել վերաբերմունքը կորոնավիրուսի նկատմամբ:
«Ես կարծում եմ, որ մենք պետք է փոխենք մեր վերաբերմունքը կորոնավիրուսի նկատմամբ, դրան վերաբերվենք, որպես մի հիվանդության, որը բավական վտանգավոր է տարիքով մարդկանց համար, ինչպես գրիպը: Մեր հիմնական խնդիրը պետք է լինի տարիքով մեր սիրելի ծնողներին, տատիկներին ու պապիկներին ուշադիր լինելը»,- նշեց վարչապետը:

Пашинян видит необходимость в изменении отношения к коронавирусу
Премьер-министр Армении Никол Пашинян считает вероятным, что есть много людей, которые заразились коронавирусом, выздоровели, но не знали об этом. Как сообщает Арменпресс, Пашинян сказал об этом в прямом эфире на своей странице в Facebook.
«Анализируя ситуацию, я понимаю, что многие граждане заболевают и выздоравливают, сами не догадываясь об этом. Об этом нам также подсказывает состояние наших диагностированных случаев. В 90% случаев либо высокая температура отсутствует, либо температура невысокая. По всей вероятности, многие люди, которые за это время заразились коронавирусом, вылечились, но они сами не знают, что заболели и вылечились», - сказал Пашинян.
Премьер-министр Армении отметил, что следует изменить отношение к коронавирусу.
«Я думаю, что мы должны изменить наше отношение к коронавирусу, относиться к нему как к заболеванию, которое довольно опасно для людей пожилого возраста, как и грипп. Нашей главной задачей должно быть уделение внимания нашим любимым родителям, бабушкам и дедушкам», - сказал премьер-министр.