Երևանի դրամատիկական թատրոնը մարտի 14-ից 23-ը հայտարարված ներկայացումները հանել է  խաղացանկից
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայության տակ գտնվող Հ. Ղափլանյանի անվան դրամատիկական թատրոնը կորոնավիրուսի տարածման պատճառով խաղացանկից հանել է մարտի 14-ից 23-ը հայտարարված ներկայացումները:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ԵԹԴ տնօրինությունը հաղորդագրություն է զետեղել թատրոնի «Ֆեյսբուք»-ի պաշտոնական էջում:
«Գնված տոմսերը կարող եք վերադարձնել տոմսարկղ մինչև տվյալ ներկայացման օրը ներառյալ՝ ժամը 12-ից 19:00: Խնդրում ենք տոմսի հետ ներկայացնել ՀԴՄ-կտրոնը, կամ անձնագիր:  Առցանց գնված տոմսերի վերադարձի համար դիմեք տվյալ կազմակերպությանը»,- ասված է հայտարարությունում:
Մարտի 21-ին և 22-ին Երևանի Հրաչյա Ղափլանյանի անվան դրամատիկական թատրոնում կայանալիք Գյումրու Վարդան Աճեմյանի անվան դրամատիկական թատրոնի «Երկնագույն շան աչքեր»-ը ներկայացումը տեղափոխվել է ապրիլի 17-ը և 18-ը։

Ереванский  драматический  театр снимает с репертуара спектакли, анонсированные  на 14-23 марта
Театр драмы им. Капланяна, находящийся в ведении   мэрии Еревана,  из-за распространения коронавируса снял с репертуара спектакли, анонсированные на 14-23 марта.
Как  передает Арменпресс, дирекция АДА разместила эту информацию на официальной странице театра в Facebook.
«Купленные билеты  можно вернуть в кассу до объявленной даты включительно —  с 12:00 до 19:00 часов. Пожалуйста, предоставьте кассовый  чек  или паспорт с билетом. Обратитесь в организацию, чтобы вернуть билеты, купленные онлайн».
Запланированный на  21 и 22 марта в Театре  драмы им. Капланяна спектакль Гюмрийского драматического театра им. Вардана Аджемяна «Голубые глаза собаки»     состоится соответственно 17 и 18 апреля.