Բասկետբոլի եվրոպական մրցաշարերը ևս դադարեցվել են
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բասկետբոլի եվրոպական մի քանի լիգաներ դադարեցվում են կորոնավիրուսի տարածման հետ կապված:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին գրում է բասկետբոլի Եվրոպայի լիգայի մամուլի ծառայությունը: Դադարեցնելուն են Եվրոպայի լիգան և Եվրոպայի գավաթի խաղարկությունը: Դեռևս հայտնի չէ, թե որքան ժամանակով կհետաձգվեն մրցաշարերը:
Նոր կորոնավիրուսի բռնկումը գրանցվել է 2019 թվականի դեկտեմբերի վերջին Կենտրոնական Չինաստանի ամենախտաբնակ քաղաքում՝ 12-միլիոնանոց Ուհանում: Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունն այն բնութագրել է որպես համաճարակ՝ բազմաթիվ օջախներով: Աշխարհում կորոնավիրուսով վարակման դեպքերի թիվը հատել է 120 հազարի սահմանը: Վիրուսից մահացել է ավելի քան 4 հազար մարդ:

Европейские баскетбольные турниры также приостановлены
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает пресс-служба Лиги Европы по баскетболу. Лига Европы и Кубок Европы будут приостановлены.
Вспышка нового коронавируса COVID 19  впервые была зафиксирована в конце декабря 2019 года в самом густонаселенном городе центрального Китая - 12-миллионной Ухани. Всемирная организация здравоохранения охарактеризовала ее пандемией со множественными очагами. Число случаев заражения коронавирусом в мире превысило 120 тысяч человек. От вируса погибли более 4 тысяч человек.