Փաշինյանը այցելում է բնակարաններ և անձամբ ճշտում, թե ինչ փոփոխություններ են եղել մարդկանց կյանքում
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Երևանում այցելում է քաղաքացիների բնակարաններ՝ անձամբ ճշտելու, թե կառավարության գործունեությունը ներկայացնող 100 փաստը մարդկանց կյանքում ինչ-որ բան փոխե՞լ են, թե՞ ոչ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ վարչապետը Նոր Նորքի զանգվածում է, այցելում է պատահական ընտրված շենքերից մեկի բնակարաններ:
Վարչապետը բնակարաններում քաղաքացիներից հետաքրքրվում է, թե ինչ է փոխվել նրանց կյանքում, ինչ դժգոհություններ ունեն:  Բնակարաններից մեկում կինը նշեց, որ նկատել է  շաքարավազի գների իջեցում, ձվի գնի իջեցում: Նա սակայն դժգոհեց աղբահանության, քաղաքային տրանսպորտի խնդիրներից:  Զրույցում արձանագրեցին, որ 100 փաստից 4-ն առնչվում է այդ ընտանիքին:
Վարչապետը քաղաքացիներից հետաքրքրվում է նաև, թե արդյոք նրանց աշխատավարձերի բարձրացում եղել է, թե ոչ, հարցնում է ընտանիքի անդամների զբաղվածության և այլնի մասին:

Pashinyan visits citizens’ houses and inquiries about changes in their lives
YEREVAN, FEBRUARY 28, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan visits the citizens’ houses in Yerevan to personally inquire if the “100 facts presenting the activities of the Government” have brought any changes in their lives. ARMENPRESS reports Pashinyan is in Nor Nork district of Yerevan and visits the apartments of one of the randomly chosen residential buildings.
The PM asks them what changes have occurred in their lives and what complaints they have. A woman noted that she has noticed decline of sugar and egg prices, but she complaint about waste management and transport regulations.