Փաշինյանը այցելում է բնակարաններ և անձամբ ճշտում, թե ինչ փոփոխություններ են եղել մարդկանց կյանքում
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Երևանում այցելում է քաղաքացիների բնակարաններ՝ անձամբ ճշտելու, թե կառավարության գործունեությունը ներկայացնող 100 փաստը մարդկանց կյանքում ինչ-որ բան փոխե՞լ են, թե՞ ոչ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ վարչապետը Նոր Նորքի զանգվածում է, այցելում է պատահական ընտրված շենքերից մեկի բնակարաններ:
Վարչապետը բնակարաններում քաղաքացիներից հետաքրքրվում է, թե ինչ է փոխվել նրանց կյանքում, ինչ դժգոհություններ ունեն:  Բնակարաններից մեկում կինը նշեց, որ նկատել է  շաքարավազի գների իջեցում, ձվի գնի իջեցում: Նա սակայն դժգոհեց աղբահանության, քաղաքային տրանսպորտի խնդիրներից:  Զրույցում արձանագրեցին, որ 100 փաստից 4-ն առնչվում է այդ ընտանիքին:
Վարչապետը քաղաքացիներից հետաքրքրվում է նաև, թե արդյոք նրանց աշխատավարձերի բարձրացում եղել է, թե ոչ, հարցնում է ընտանիքի անդամների զբաղվածության և այլնի մասին:

Пашинян посещает квартиры и уточняет, какие в их жизни произошли изменения
Премьер-министр Армении Никол Пашинян посещает квартиры граждан в Ереване, чтобы выяснить, изменили ли 100 фактов деятельности правительства что-либо в жизни людей или нет. Как сообщает Арменпресс, премьер-министр находится в административном районе Нор Норк, посещает квартиры одного из случайно выбранных зданий.
Премьер-министр интересуется, что изменилось в их жизни и на что они жалуются. В одной из квартир женщина сказала, что заметила снижение цен на сахар и на яйца. Она, однако, пожаловалась на проблемы вывоза мусора и городского транспорта. В ходе беседы стало известно, что 4 из 100 фактов касается этой семьи.
Премьер-министр также интересуется у граждан, поднялись ли у них зарплаты, спрашивает о занятости членов семьи и многом другом.