Մոնղոլիայի նախագահին 14 օրով մեկուսացրել են Չինաստան այցից հետո. «Մոնցամե»
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մոնղոլիայի նախագահ Խալթմաագիյն Բաթուլգային 14 օրով մեկուսացրել են Չինաստան մեկօրյա այցից հետո, որը կատարվել Է կորոնավիրուսի բռնկման ֆոնին: Այդ մասին հայտնել Է «Մոնցամե» գործակալությունը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Խալթմաագիյն Բաթուլգան մեկօրյա այցով Չինաստանում Է գտնվել փետրվարի 27-ին: ՉԺՀ-ի նախագահ Սի Ծինպինի հետ բանակցություններից հետո նա երկրի ղեկավարին հանձնել Է հավաստագիր, որը վկայում Է կորոնավիրուսի համաճարակի դեմ պայքարող Չինաստանին որպես նվեր 30 հազար ոչխար փոխանցելու մասին: «Մոնղոլիա ժամանելուց անմիջապես հետո նախագահ Խալթմաագիյն Բաթուլգային եւ նրան ուղեկցող պատվիրակներին, որպես նախազգուշական միջոցառում, 14 օրով մեկուսացրել են»,-նշում Է «Մոնցամե»-ն, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

СМИ: президента Монголии изолировали на 14 дней после визита в Китай
Президент Монголии Халтмаагийн Баттулга изолирован на 14 дней после завершения однодневного визита в Китай, совершенного на фоне вспышки коронавируса. Как передает Арменпресс, об этом сообщает агентство Монцамэ.
Халтмаагийн Баттулга посетил Китай с однодневным визитом в четверг. После переговоров с председателем КНР Си Цзиньпином он вручил китайскому лидеру сертификат, свидетельствующий о передаче в дар Китаю, который борется с эпидемией коронавируса, 30 тысяч баранов.
"Сразу же по прибытии в Монголию президент Халтмаагийн Баттулга и сопровождавшие его делегаты были в качестве меры предосторожности помещены в 14-дневную изоляцию", - сообщило Монцамэ.