«Աստղիկ» ԲԿ-ում մահացած ՀՀ քաղաքացու մոտ կորոնավիրուս չի հայտնաբերվել
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Աստղիկ» բժշկական կենտրոնում մահացած Հայաստանի քաղաքացու մոտ կորոնավիրուս չի հայտնաբերվել: Այդ մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը:
«Այսօր միանգամից 2 կեղծ լուր շրջանառվեց հավանական կորոնավիրուսով վարակված պացիենտների վերաբերյալ, որոնք տարածվեցին կայծակնային արագությամբ։
Տեղեկացնում եմ, որ մինչ օրս կատարված լաբորատոր քննությունները, որևէ մեկի մոտ կորոնավիրուս չեն հայտնաբերել, այդ թվում Աստղիկ ԲԿ-ում մահացած մեր քաղաքացու մոտ, որի հարազատներին ցավակցում եմ։
Կոչ եմ անում չհավատալ մտացածին լուրերին և հետևել պաշտոնական լրահոսին»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է նախարարը։
Լուրեր էին տարածվել, թե «Աստղիկ» ԲԿ-ում մահացել է Իրանի քաղաքացի՝ կորոնավիրուսի ախտորոշմամբ: Սակայն ԲԿ-ն հերքել էր լուրը և տեղեկացրել, որ այսօր մահացած անձը ՀՀ քաղաքացի էր և նրա լաբորատոր հետազոտության արդյունքները դեռ հայտնի չէին:

У погибшего в медицинском центре “Астхик” гражданина Армении не обнаружен  коронавирус
У погибшего в медицинском центре “Астхик” гражданина Армении не обнаружен  коронавирус. Как передает Арменпресс, об этом на своей странице Facebook написал министр здравоохранения Армении Арсен Торосян.
«Сегодня появились две фальшивые новости о возможных пациентах с коронавирусом, которые молниеносно распространились.
Сообщаю, что до сих пор не обнаружено ни одного случая заражения коронавирусом, в том числе у нашего гражданина, который скончался в медцентре “Астхик” и родственникам которого выражаю свои соболезнования.
Я призываю вас не верить ложным слухам и следить за официальными новостями», - написал министр.
Сегодня распространились слухи о том, что гражданину Ирана был поставлен диагноз коронавирус в медицинском центре “Астхик”. Однако медцентр опроверг эту новость и сообщил, что пациент был гражданином Армении, а результаты его лабораторных исследований еще не известны.