«Աստղիկ» ԲԿ-ում հերքում են երկկողմանի թոքաբորբ ախտորոշմամբ Իրանի քաղաքացու մահվան լուրերը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Աստղիկ» բժշկական կենտրոնում փետրվարի 27-ին երկկողմանի թոքաբորբ ախտորոշմամբ Իրանի քաղաքացի չի մահացել:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում «Աստղիկ» ԲԿ-ի PR մասնագետ Լուսինե Պետրոսյանը հերքեց մամուլում տարածված լուրը, թե ԲԿ-ում երկկողմանի թոքաբորբ ախտորոշմամբ Իրանի քաղաքացի է մահացել:
«Տեղեկությունները սուտ են, չգիտեմ ինչպես է նման տեղեկություն տարածվել, այդպիսի բան չկա: Մեր ԲԿ-ում Իրանի քաղաքացի երկկողմանի թոքաբորբով վերջին օրերին չի հոսպիտալացվել և չի մահացել»,- նշեց PR մասնագետը:
Հարցին, արդյոք նմանատիպ ախտորոշմամբ մահվան դեպք գրանցվե՞լ է իրենց հիվանդանոցում, Պետրոսյանը շեշտեց, որ իրենք այդ մասին ոչինչ չեն կարող ասել:
«Այս պահին փորձում ենք տեղեկություններ ճշտել՝ արդյո՞ք այլ քաղաքացի թոքաբորբով մահացել է, թե ոչ: Սակայն վստահաբար հերքում ենք Իրանի քաղաքացու մահվան մասին լուրը»,- եզրափակեց «Աստղիկ» ԲԿ-ի PR մասնագետը:

Yerevan hospital denies report on Iranian patient’s death from double pneumonia
YEREVAN, FEBRUARY 27, ARMENPRESS. A Yerevan hospital is denying media reports on the death of an Iranian patient from double pneumonia.
Astghik Medical Center spokesperson Lusine Petrosyan told ARMENPRESS the media report is disinformation. She said no Iranian patient has died in their hospital.
“The reports are false, I don’t know how such information has spread, it is false. No Iranian citizen has been hospitalized in our hospital with double pneumonia and none has died,” she said.
Asked whether or not any pneumonia-related deaths have occurred in their hospital, Petrosyan said: “At this moment we are clarifying if any other patient has died from pneumonia. However, we deny the report on the Iranian national’s death,” she said.