ԿԲ նախագահը մասնակցելու է Նիդեռլանդների բանկի կողմից կազմակերպվող համաժողովին
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը մեկնել է Ամստերդամ, որտեղ մասնակցելու է Նիդեռլանդների բանկի կողմից կազմակերպվող ֆինանսական համակարգերի զարգացման հնարավորությունների և առկա մարտահրավերների վերաբերյալ բարձր մակարդակի համաժողովին, որին մասնակցելու են ԱՄՀ/ՀԲ հոլանդաբելգիական ենթախմբի անդամ-երկրների կենտրոնական/ազգային բանկերի ղեկավարները, ինչպես նաև միջազգային ֆինանսական կազմակերպությունների և ակադեմիական շրջանակի ներկայացուցիչներ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից, համաժողովի ընթացքում, մասնավորապես, քննարկվելու են տնտեսության և ֆինանսական համակարգի վրա էներգիայի փոխակերպման ազդեցությանը, մարտահրավերներին և ստեղծվող հնարավորություններին առնչվող հարցեր:
Այցի ընթացքում Արթուր Ջավադյանը մի շարք երկկողմ հանդիպումներ է ունենալու գործընկեր կառույցների և այլ ֆինանսական կազմակերպությունների ղեկավարների հետ:

Председатель ЦБ примет участие в конференции, организуемой банком Нидерландов
Председатель Центрального банка Армении Артур Джавадян выехал в Амстердам, где примет участие в конференции высокого уровня по возможностям развития финансовых систем и существующим вызовам, организуемой банком Нидерландов. В ней примут участие руководители центральных/национальных банков стран-членов голландско-бельгийской подгруппы МВФ/ВБ, а также представители международных финансовых организаций и академических кругов.
Как сообщили «Арменпресс» в пресс-службе ЦБ Армении, в ходе конференции будут обсуждены вопросы, касающиеся влияния трансформации энергии на экономику и финансовую систему, вызовов и создаваемых возможностей.
В ходе визита Артур Джавадян проведет ряд двусторонних встреч с руководителями структур-партнеров и других финансовых организаций.