Թեհրան-Երևան ինքնաթիռի 52 ուղևորները կգտնվեն տնային հսկողության տակ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թեհրան-Երևան ինքնաթիռի 52 ուղևորները կգտնվեն տնային հսկողության տակ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին նշում է ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը:
«Թեհրան-Երևան ինքնաթիռը, որը 52 ուղևորի փոխադրեց Զվարթնոց օդանավակայան մեր մասնագետի ուղեկցությամբ, բարեհաջող վայրէջք կատարեց:
Բոլոր ուղևորները նորից զննվել և ջերմաչափվել են, ինչը բավարար միջոց է այս պահին: Նրանք կգտնվեն տնային հսկողության տակ: Հաջորդ չվերթը լինելու է ուրբաթ օրը: Նույն ընթացակարգով կիրականացվեն բոլոր կանխարգելիչ միջոցառումները:
Ավելի մանրամասն տեղեկատվություն կտրամադրվի նախարարության մամուլի ծառայության կողմից»,- նշել է Թորոսյանը՝ Ֆեյսբուքի գրառման մեջ:

Пассажиры рейса Тегеран-Ереван будут находится под домашним наблюдением
52 пассажира самолета Тегеран-Ереван будут находиться под домашним наблюдением. Как сообщает Арменпресс, об этом заявил министр здравоохранения Армении Арсен Торосян.
«Самолет Тегеран-Ереван, который доставил 52 пассажиров в аэропорт “Звартноц” в сопровождении нашего специалиста, успешно приземлился.
Все пассажиры прошли проверку, была проверена температура, что является достаточной на данный момент мерой. Они будут под контролем дома. Следующий рейс будет в пятницу. Та же превентивная процедура будет применяться ко всем лицам.
Более подробная информация будет предоставлена пресс-службой министерства», - написал Торосян на своей странице в Facebook.