Եվրոպայից դեպի Հայաստան 12 նոր չվերթ կբացվի
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դեպի Հայաստան 2020 թվականին նախատեսվում է բացել 12 նոր չվերթ, որոնք հիմնականում կլինեն Եվրոպայից:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության Զբոսաշրջության կոմիտեի նախագահ Սուսաննա Սաֆարյանը:
«Այս տարի Հայաստանից դեպի Գերմանիա և Իտալիա կունենանք ուղիղ թռիչքներ՝ Հռոմ, Միլան, Մեմինգեն, Բեռլին, ինչպես նաև դեպի եվրոպական այլ երկրներ՝ Պաֆոս, Սալոնիկ, Աթենք, Լառնակա, Վիեննա, Վիլնյուս: Սա բնականաբար կազդի զբոսաշրջային ցուցանիշների աճի  վրա»,- նշեց Սաֆարյանը:

12 new flights from Europe to Armenia to launch in 2020
YEREVAN, FEBRUARY 26, ARMENPRESS. 12 new flights to Armenia, mainly from Europe, are expected to open in 2020, Chairwoman of the Tourism Committee Susanna Safaryan told reporters today.
“This year we will have direct flights from Armenia to Germany and Italy, in particular to Rome, Milan, Memmingen, Berlin, as well as to other European countries – Cyprus (Paphos, Larnaca), Greece (Thessaloniki, Athens), Austria (Vienna), Lithuania (Vilnius). This, of course, will contribute to the tourism growth”, she said.