Իրանում կորոնավիրուսի տարածմամբ պայմանավորված Հայաստանի դեսպանություն է դիմել ՀՀ 35 քաղաքացի
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանում կորոնավիրուսի տարածմամբ պայմանավորված Հայաստանի դեսպանություն է դիմել ՀՀ 35 քաղաքացի, այդ թվում նաև երկքաղաքացիներ։ Դեսպանությունը անում է հնարավորը՝ ՀՀ քաղաքացիների կողմից բարձրացվող հարցերի արագ հասցեագրման ուղղությամբ: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հարցին ի պատասխան նշեց ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
«Արձագանքելով ԻԻՀ-ում ՀՀ դեսպանության հայտարարություններին՝ դեսպանություն է դիմել ՀՀ 35 քաղաքացի, այդ թվում նաև երկքաղաքացիներ։ Դեսպանությունը մշտական կապի մեջ է ՀՀ քաղաքացիների հետ և ձեռնարկում է բոլոր անհրաժեշտ քայլերը ՀՀ քաղաքացիների կողմից բարձրացվող հարցերի արագ հասցեագրման ուղղությամբ»,-նշեց Նաղդալյանը:
Իրանում նոր կորոնավիրուսով վարակման դեպքերի թիվը հասել Է 47-ի, գրանցվել Է 12 մահ: Կորոնավիրուսից մահվան դեպքեր են գրանցվել Ղոմ, Մարքազի եւ Մազանդարան նահանգներում:

В связи с распространением коронавируса в посольство Армении в Иране обратились 35 граждан Армении
В связи с распространением коронавируса в посольство Армении обратились 35 граждан Армении, в том числе и граждане с двойным гражданством. Посольство делает все возможное для быстрой адресации вопросов, поднимаемых гражданами Армении. Об этом в ответ на вопрос «Арменпресс» сказала пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян.
“Отозвавшись на заявления посольства Армении в ИРИ, в посольство обратились 35 граждан Армении, в том числе и граждане с двойным гражданством. Посольство находится на постоянной связи с гражданами Армении и предпринимает все необходимые шаги для быстрой адресации вопросов, поднятых гражданами Армении”, - отметила Нагдалян.
Число случаев заражения новым коронавирусом в Иране достигло 47 человек, зарегистрировано 12 смертей. Случаи смерти от коронавируса зафиксированы в провинциях Ком, Марказ и Мазандаран.