Վենետիկում կախտահանեն հասարակական տրանսպորտը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իտալիայի Վենետոյի մարզի նահանգապետ Լուկա Ձայայի եւ Իտալիայի առողջապահության նախարար Ռոբերտո Սպերանցայի կողմից կորոնավիրուսի տարածման կանխման միջոցառումների վերաբերյալ ընդունված կարգադրությունը նախատեսում Է մարդատար գնացքների վագոնների, ավտոբուսների եւ վապորետիների (Վենետիկում երթեւեկող ջրային տրամվայիկների) ախտահանման աշխատանք: Ինչպես հաղորդել Է ANSA գործակալությունը, փետրվարի 23-ին այդ մասին հայտնել Է նահանգապետն ինքը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Մեր միջոցները նախատեսում են տարածաշրջանային գնացքների, ավտոբուսների եւ վապորետիների սանիտարական մշակում: Մենք բնակչությանը հորդորում ենք փոխգործակցել, խուսափել ավելորդ շփումներից եւ լվանալ ձեռքերը»,- ասել Է Ձայան: Վենետոյում արձանագրվել Է կորոնավիրուսով վարակման ավելի քան 20 դեպք, ինչպես նաեւ մահվան մեկ դեպք: Ընդամենն Իտալիայում ախտահարվածների թիվը գերազանցել Է 150-ը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

В Венеции будут дезинфицировать общественный транспорт
Принятое губернатором итальянской области Венето Лукой Дзайей и министром здравоохранения Италии Роберто Сперанцей распоряжение о мерах по предотвращению распространения коронавируса предусматривает дезинфекционную обработку вагонов пассажирских поездов, автобусов и вапоретти (речных трамвайчиков, на которых передвигаются в Венеции). Об этом сообщил в воскресенье сам губернатор, передает агентство ANSA.
"Наши меры предусматривают санитарную обработку региональных поездов, автобусов и вапоретти. Мы призываем население к взаимодействию, избегать излишнего общения и мыть руки", - сказал Дзайя,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
В Венето зарегистрированы более 20 случаев заражения коронавирусом, а также один случай смерти. Всего в Италии число инфицированных превысило 150.