Մինչև 2023-ը Հայաստանի ոստիկանության բոլոր բաժիններում տեղադրվելու են տեսախցիկներ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ոստիկանության բաժիններում բռնության գործադրման և խոշտանգման դեպքերը բացառելու նպատակով մինչև 2023 թվականը նախատեսվում է բոլոր բաժիններում տեղադրել տեսախցիկներ: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, փետրվարի 22-ին «Ոստիկանության բարեփոխումների 2020-2022 թթ. ռազմավարության թույլ և ուժեղ կողմերը» թեմայով քննարկումից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում այս մասին ասաց Ոստիկանության պետի տեղակալ Տիգրան Եսայանը:
«Պիլոտային ծրագրով արդեն կահավորել են ոստիկանության 10 ստորաբաժանումներ: Հիմա ներքին իրավական ակտերի խնդիր կա: Շատ մոտ ժամանակներում այդ գործընթացը կսկսի գործել: Ֆինանսական կամ տեխնիկական խնդիրներ չկան, այդ բոլոր 10 բաժինները կահավորված են ավելի շատ տեսախցիկներով, քան նախատեսված էր սկզբում»,- ասաց Եսայանը:

До 2023 года все отделения полиции Армении будут оснащены видеокамерами
К 2023 году планируется установить камеры во всех департаментах, чтобы предотвратить насилие и пытки в армянских полицейских участках.
Как передает Арменпресс, 22 февраля такое мнение высказал заместитель начальника полиции Тигран Есаян в ходе дискуссии «Реформа полиции 2020-2022. Сильные и слабые стороны стратегии».
«По пилотной программе камерами уже оснащены 10 полицейских отделений. Сейчас у нас стоит  проблема внутренних правовых актов. В самом ближайшем будущем этот процесс начнется. Нет никаких финансовых или технических проблем, все 10 из них оснащены большим количеством камер, чем предполагалосьпервоначально», - сказал Есаян.