Հայաստանի արտադրական պոտենցիալը վերականգնվում է.Նիկոլ Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Հայաստանում 2019 թվականի արդյունքներով մշակող արդյունաբերությունը, աճելով 12 տոկոսով, 2008-ից ի վեր առաջին անգամ ՀՆԱ-ի կառուցվածքում առաջինն է տնտեսության բոլոր ոլորտների թվում՝ ապահովելով 12.1 տոկոս կշիռ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում գրառում է կատարել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Սա նշանակում է, որ մեր երկրի արտադրական պոտենցիալը վերականգնվում է եւ զարգանում: ՀՀ տնտեսության մեջ ամենաարագ աճն արձանագրել է կացության և հանրային սննդի ոլորտում ծառայությունների ոլորտը` 27.2 տոկոս, ինչը զբոսաշրջության ոլորտի բարձր աճի արդյունք է: Երկրորդ բարձր ոլորտային աճը արձանագրել են ֆինանսական և ապահովագրական ծառայությունները` 22 տոկոս, ինչը վարկերի տոկոսների հետագա նվազման հույսեր է տալիս»,-նշել է ՀՀ վարչապետը:

YEREVAN, FEBRUARY 21, ARMENPRESS. According to the results of 2019, the processing industry grew by 12% in Armenia and is the first in the GDP structure among all sectors of the economy since 2008, by ensuring a 12.1% share, Prime Minister Nikol Pashinyan said on Facebook.
“This means that our country’s production potential is being restored and developed. The fastest growth in the economy of Armenia was recorded by the services field in accommodation and public food areas – 27.2%, which is a result of high growth in tourism sector. The second high growth has been registered by financial and insurance services – 22%, which gives hopes for further decrease of loan interest rates”, the PM said.