Հայաստանի արտադրական պոտենցիալը վերականգնվում է.Նիկոլ Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Հայաստանում 2019 թվականի արդյունքներով մշակող արդյունաբերությունը, աճելով 12 տոկոսով, 2008-ից ի վեր առաջին անգամ ՀՆԱ-ի կառուցվածքում առաջինն է տնտեսության բոլոր ոլորտների թվում՝ ապահովելով 12.1 տոկոս կշիռ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում գրառում է կատարել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Սա նշանակում է, որ մեր երկրի արտադրական պոտենցիալը վերականգնվում է եւ զարգանում: ՀՀ տնտեսության մեջ ամենաարագ աճն արձանագրել է կացության և հանրային սննդի ոլորտում ծառայությունների ոլորտը` 27.2 տոկոս, ինչը զբոսաշրջության ոլորտի բարձր աճի արդյունք է: Երկրորդ բարձր ոլորտային աճը արձանագրել են ֆինանսական և ապահովագրական ծառայությունները` 22 տոկոս, ինչը վարկերի տոկոսների հետագա նվազման հույսեր է տալիս»,-նշել է ՀՀ վարչապետը:

Производственный потенциал Армении восстанавливается: Никол Пашинян
В Армении по итогам 2019 года перерабатывающая промышленность, увеличившись на 12%, впервые с 2008 года стала первой в структуре ВВП среди всех секторов экономики, обеспечив 12,1% -ный объем. Как передает «Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook написал премьер-министр Армении Никол Пашинян.
“Это означает, что производственный потенциал нашей страны восстанавливается и развивается. Самый быстрый рост в экономике Армении был в сфере жилья и общественного питания - 27,2%, что является следствием высокого роста туристического сектора. Второй высокий рост сектора зафиксировали финансовые и страховые услуги - 22%, что дает надежду на дальнейшее снижение процентных ставок по кредитам”, - отметил премьер.