Հարավային Կորեան Covid-19-ի պատճառով երկու քաղաք հայտարարել Է «հատուկ ուշադրության գոտի»
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հարավային Կորեան փետրվարի 21-ին Տեգու (2,4 միլիոն բնակիչ) եւ Չհոնդո (50 հազար բնակիչ) քաղաքները «հատուկ ուշադրության գոտիներ» Է հայտարարել Covid-19 նոր կորոնավիրուսով հիվանդության բռնկման կապակցությամբ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Կառավարությունը հատուկ միջոցներ կձեռնարկի՝ հատուկ ուշադրության գոտիներ հայտարարելով Տեգուն եւ Չհոնդոն, որտեղ հիվանդության հաստատված դեպքերի թվի հանկարծակի աճ Է արձանագրվել»,- երկրի հայտարարել Է վարչապետ Չոն Սե Գյունը:
Փետրվարի 21-ին Սեուլը հայտնել Է Covid-19 կորոնավիրուսով հիվանդության 52 նոր դեպքի մասին, երկրում վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել Է 156-ի:
Նախօրյակին Հարավային Կորեայում հաստատվել Է կորոնավիրուսից առաջին մահը: Հիվանդության զոհ Է դարձել 19-ամյա մի պացիենտ Չհոնդո քաղաքում, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Южная Корея из-за Covid-19 объявила два города "зонами особого внимания"
Южная Корея объявила в пятницу города Тэгу (2,4 млн жителей) и Чхондо (50 тыс. жителей) "зонами особого внимания" в связи со вспышкой заболевания новым коронавирусом Covid-19.
"Правительство примет специальные меры, объявив Тэгу и Чхондо, где был зафиксирован внезапный рост числа подтвержденных случаев заболевания, зонами особого внимания", - заявил премьер-министр Чон Се Гюн,сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
В пятницу Сеул сообщил о 52 новых случаях заболевания коронавирусом Covid-19, общее число зараженных в стране достигло 156 человек.
Накануне в Южной Корее была подтверждена первая смерть от коронавируса. Жертвой заболевания стал 19-летний пациент в городе Чхондо.