Տարվա 10 լավագույն մարզիկներին պարգևատրելու համար հատկացվեց 50 մլն դրամ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կառավարությունը 50 մլն դրամ հատկացրեց Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությանը՝ տարվա 10 լավագույն մարզիկներին պարգևատրելու համար:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ,  ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանը նշեց, որ մրցույթն անցկացվել է նախորդ տարի: «Մրցույթի հաղթողների համար նախկինում խրախուսման միջոցներ հատկացված չեն եղել: Համատեղ քննարկման արդյունքում որոշում կայացվեց 10 լավագույն մարզիկներից յուրաքանչյուրին խրախուսել 5-ական մլն դրամով: Սա շատ հստակ ուղերձ է պրոֆեսիոնալ սպորտի ոլորտին հատկապես օլիմպիական տարում, որ պետությունը մեծ ուշադրություն է դարձնում մարզական արդյունքներին: Արդեն որոշել ենք, որ ամեն տարի այս գումարն ունենալու ենք բյուջեում և 10 լավագույն մարզիկներին պարգևատրելու ենք»,- ասաց նախարարը՝ ներկայացնելով այդ 10 մարզիկներին.

На награждение 10 лучших спортсменов года выделено 50 млн драмов
Правительство Армении Министерству образования, науки, культуры и спорта выделило 50 млн драмов для награждения 10 лучших спортсменов года.
Как передает «Арменпресс», министр образования и науки Араик Арутюнян отметил, что конкурс проводился в прошлом году. “Ранее победителям конкурса не выдавались поощрительные вознаграждения. В результате совместного обсуждения было принято решение каждому из 10 лучших спортсменов выдать по 5 млн драмов. Это очень четкое послание к сфере профессионального спорта, особенно в олимпийском году, что государство уделяет большое внимание спортивным результатам. Мы уже решили, что ежегодно в нашем бюджете будет эта сумма, и мы будем награждать 10 лучших спортсменов”, - сказал министр, представив этих 10 спортсменов.