Մայիսի վերջին 4 օրերը կլինեն ոչ աշխատանքային
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կառավարությունը հաստատեց 2020 թվականի մայիսի 29-ի աշխատանքային օրը 2020 թվականի մայիսի 23-ը` շաբաթ օրը տեղափոխելու մասին որոշման նախագիծը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Էդուարդ Աղաջանյանը նշեց, որ որոշման արդյունքում մայիսի վերջին 4 օրերը կլինեն ոչ աշխատանքային:
«Աշխատանքային օրը տեղափոխելու մասին» ՀՀ կառավարության որոշման նախագծի ընդունումը պայմանավորված է Հայաստանի Հանրապետության տոների կապակցությամբ քաղաքացիների հանգիստը կազմակերպելու անհրաժեշտությամբ: ՀՀ կառավարության սույն որոշման նախագծի ընդունումը բխում է «Հայաստանի Հանրապետության տոների և հիշատակի օրերի մասին» ՀՀ օրենքի 19-րդ հոդվածից:
Մայիսի 28-ը Հայաստանի առաջին հանրապետության հռչակման օրն է՝ ոչ աշխատանքային հինգշաբթի։ Դրան հաջորդող ուրբաթ օրը ոչ աշխատանքային սահմանելով՝ կստացվի հանգստյան չորս օր։

Последние 4 дня мая  будут нерабочими
Правительство Армении утвердило проект решения о переносе рабочего дня 29 мая 2020 года на субботу. Как передает «Арменпресс», руководитель аппарата премьер-министра Эдуард Агаджанян отметил, что в результате решения последние 4 дня мая будут нерабочими.
Принятие проекта решения правительства Армении “О переносе рабочего дня” обусловлено необходимостью организации отдыха граждан в связи с празднеством Республики Армения. Принятие данного решения правительства РА исходит из статьи 19 Закона Республики Армения “О праздниках и памятных днях Республики Армения”.
28 мая - День провозглашения Первой Республики Армения, нерабочий четверг. Следующая за ним пятница устанавливается нерабочим днем, в итоге будет 4 выходных дня.