Կանադայում գրեթե 70 մարդ Է տուժել ավելի քան 200 ավտոմեքենայի մասնակցությամբ ՃՏՊ-ի հետեւանքով
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մոնրեալի Լա Պրերի արվարձանում առավազն 69 մարդ Է տուժել 200 ավտոմոբիլի մասնակցությամբ ճանապարհատրանսպորտային պատահարից (ՃՏՊ) հետեւանքով: Փետրվարի 19-ին այդ մասին հայտնել Է CBC հեռուստաալիքը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Վթարը տեղի Է ունեցել արագընթացիկ խճուղիներից մեկում ձյունահողմի պատճառով վատ տեսանելիության պայմաններում: Ոստիկանության տվյալներով՝ առնվազն երկու մարդ գտնվում Է օրհասական վիճակում: Վթարի վայրից դուրս Է բերվել 150 մարդ:
Ճանապարհատրանսպորտային պատահարի մեջ են հայտնվել, մասնավորապես, ավելի քան 10 բեռնատար, մեկ բենզատար, ինչպես նաեւ երթուղային եւ դպրոցական ավտոբուսներ, որոնցում մարդիկ են եղել: Նախնական գնահատմամբ՝ շուրջ 50 ավտոմոբիլ ենթակա չԷ վերականգնման, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

В Канаде почти 70 человек пострадали в ДТП с участием более 200 машин
По меньшей мере 69 человек пострадали в результате ДТП с участием 200 автомобилей в пригороде Монреаля Ла-Прери. Как передает Арменпресс, об этом в среду сообщил телеканал CBC.
Авария произошла на одном из скоростных шоссе в условиях плохой видимости из-за метели. По данным полиции, по меньшей мере два человека находятся в критическом состоянии. С места аварии вывезены около 150 человек.
В ДТП попали, в частности, более 10 грузовиков, бензовоз, а также рейсовый и школьный автобусы, в которых находились люди. По предварительной оценке, порядка 50 автомобилей не подлежат восстановлению.