Իշխող ուժի ներկայացուցիչները շեշտել են, որ ՍԴ աշխատակազմի ղեկավարը քաղաքական չեզոքություն չի պահել
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանը և ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր, արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանն արձագանքել են  ՍԴ աշխատակազմի ղեկավար Էդգար Ղազարյանի գրառմանը սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեն բոյկոտելու վերաբերյալ:
«Սահմանադրական դատարանի՝ այսինքն ապաքաղաքական մարմնի աշխատակազմի ղեկավարը հանրաքվեն համարում է հակասահմանադրական և այն բոյկոտելու կոչ է անում։
Շնորհակալ եմ ՍԴ աշխատակազմի ղեկավարին ՍԴ շուրջ առկա խնդիրն էլ ավելի ակներև դարձնելու ու մեր քաղաքացիներին հանրաքվեին ԱՅՈ ասելու ևս մեկ պատճառ տալու համար»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Ռուբեն Ռուբինյանը։
«Հիմա էլ ՍԴ-ի աշխատակազմի ղեկավարն է մտել քաղաքականություն և կոչ է անում ապրիլի 5-ին բոյկոտել հանրաքվեն: Այս դատարանի` ծայրից ծայր քաղաքականացված լինելը արդեն թաքցնելու փորձ էլ չի արվում»,- արձագանքելով Էդգար Ղազարյանի գրառմանը՝ «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Ալեն Սիմոնյանը:
Սահմանադրական դատարանի աշխատակազմի ղեկավար Էդգար Ղազարյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել, որով կոչ է արել բոյկոտել ապրիլի 5-ին կայանալիք սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեն: Ղազարյանը գրել է, որ կյանքում առաջին անգամ չի մասնակցելու հանրաքվեի՝ իր ընկերներին, մտերիմներին և հարազատներին կոչ անելով լուրջ չվերաբերվել հանրաքվեին: «Ես կոչ եմ անում իմ բոլոր ընկերներին, բարեկամներին և մտերիմներին, լուրջ չվերաբերվել այդ ամենին, անտեսել այդ կեղծ օրակարգը, զբաղվել սեփական գործերով և որևէ կերպ մասնակցություն չունենալ այդ խարդավանքին»,- գրել է Ղազարյանը՝ հայտարարելով, որ պատրաստվում է այդ օրը տոնել Ծաղկազարդը։

YEREVAN, FEBRUARY 19, ARMENPRESS. Vice Speaker of the Armenian Parliament Alen Simonyan and the ruling My Step faction MP, Chair of the standing committee on foreign affairs Ruben Rubinyan commented on the Facebook post of chief of staff of the Constitutional Court Edgar Ghazaryan on boycotting the April 5 referendum on Constitutional amendments.
“The chief of staff of the Constitutional Court, in other words the chief of staff of the apolitical body, considers the referendum unconstitutional and calls to boycott it. I want to thank the chief of staff of the Constitutional Court for making the current crisis around the Court even more visible and giving one more reason to our citizens to say “Yes” to the referendum”, Ruben Rubinyan said on Facebook.
“Now the CC chief of staff entered into politics and urges to boycott the April 5 referendum. Already no attempt is made to hide this court’s being politicized from the beginning to the end”, Vice Speaker Alen Simonyan said on Facebook.
Armenia will hold a referendum on Constitutional amendments on April 5.
Chief of Staff of the Constitutional Court Edgar Ghazaryan called on Facebook to boycott the April 5 referendum. He said for the first time in his life he will not participate in a referendum and called on his friends, relatives not to react to the referendum so seriously.